Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Radni zdecydują o powiększeniu Świętokrzyskiego Parku Narodowego

Poszerzenie granic Świętokrzyskiego Parku Narodowego, przekazanie pomocy finansowej dla gminy Bircza z Podkarpacia, która ucierpiała na skutek powodzi, czy podjęcie uchwały dotyczącej stypendiów dla uczniów szkół ponadpodstawowych - to tylko niektóre tematy jakimi zajmą się radni sejmiku województwa podczas dzisiejszej sesji.

Autor: Michał Kita

04.09.2020 11:37 / Aktualizacja 07.09.2020 06:13

image 04.09.2020. Kielce. Konferencja przewodniczącego Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego. Na zdjęciu (od lewej): Andrzej Pruś - przewodniczący Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego i Marek Bogusławski - wicemarszałek województwa świętokrzyskiego Fot. Michał Kita / Radio Kielce

Jak informuje Andrzej Pruś, przewodniczący sejmiku województwa temat, który w ostatnim czasie budzi wiele emocji i nieprawdziwych doniesień medialnych jest kwestia zmiany granic Świętokrzyskiego Parku Narodowego. Jak zaznacza, projekt zmiany granic przygotowuje ministerstwo środowiska i zakłada poszerzenie terenu parku narodowego.

- W uchwale jaką będziemy chcieli przyjąć znajduje się powiększenie powierzchni Świętokrzyskiego Parku Narodowego o ponad 60 hektarów z jednoczesnym wyłączeniem zurbanizowanej części obok klasztoru na Świętym Krzyżu o powierzchni około 1,3 hektara.

Andrzej Pruś zaznacza, że podczas sesji, radni będą podejmować uchwałę o przekazaniu pomocy dla podkarpackiej gminy Bircza, którą w czerwcu nawiedziła klęska powodzi.

- Mam nadzieję, że radni przyjmą taką uchwalę i wesprą gminę kwota 200 tys. zł z przeznaczeniem na bieżące działania. W takich sytuacjach zawsze każda kwota jest niezbędna. Zasady i forma pomocy zostały skonsultowane z marszałkiem województwa podkarpackiego oraz samorządem gminy Bircza - dodaje.

Ponadto radni przyjmą uchwałę dotyczącą regulaminu przyznawania stypendiów dla uczniów szkół zawodowych i liceów z województwa.

Początek sesji Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego o godzinie 11.00. Odbędzie się ona w Filharmonii Świętokrzyskiej. Z uwagi na obostrzenia sanitarne sesja będzie prowadzona w trybie hybrydowym, radni będą mieli możliwość uczestniczyć w obradach zarówno w sali obrad, jak również w trybie zdalnym.

04.09.2020. Kielce. Konferencja przewodniczącego Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego. Na zdjęciu (od lewej): Andrzej Pruś - przewodniczący Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego i Marek Bogusławski - wicemarszałek województwa świętokrzyskiegoFot. Michał Kita / Radio Kielce

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Sejmik Województwa Andrzej Pruś RK Kielce
other news

Podobne wiadomości

Andrzej Pruś: nigdy nasz region nie był tak wysoko notowany

Andrzej Pruś: nigdy nasz region nie był tak wysoko notowany