Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Radni deklarują wsparcie osobom, które tego potrzebują

„Dbajmy o bliskich” to hasło akcji stowarzyszenia Bezpartyjni i Niezależni oraz radnych z tego klubu. Osoby potrzebujące z Kielc i okolic miasta mogą się zwracać z prośbą o pomoc np. w zrobieniu zakupów czy wykupieniu leków.

Autor: Robert Szumielewicz

02.11.2020 10:41

image Stowarzyszenie Bezpartyjni i Niezależni prowadzi akcję „Dbajmy o bliskich” Fot. / Stowarzyszenie Bezpartyjni i Niezależni

- Nastały wyjątkowo trudne czasy. Pandemia koronawirusa wywróciła nasz świat do góry nogami. Dlatego wyciągamy rękę do kielczan, którzy potrzebują pomocy przy wykonywaniu podstawowych czynności dnia codziennego. Chcemy pokazać, jak w konkretnym działaniu na rzecz drugiego człowieka materializują się takie wartości jak solidarność oraz wrażliwość - mówi Kamil Suchański, przewodniczący Rady Miasta Kielce, lider stowarzyszenia Bezpartyjni i Niezależni.

- Oferujemy pomoc na przykład przy zrobieniu zakupów i dostarczeniu ich pod drzwi, czy wykupieniu leków w aptece. Wszystko oczywiście nieodpłatnie przestrzegając wszelkich reguł sanitarnych wynikających z obowiązującego w Polsce stanu epidemii - podkreśla Joanna Winiarska, wiceprzewodnicząca Rady Miasta Kielce oraz członek zarządu stowarzyszenia Bezpartyjni i Niezależni.

- Wsparcie dedykujemy przede wszystkim osobom starszym, schorowanym, samotnym. Jak wiadomo, epidemiolodzy rekomendują seniorom ograniczenie wychodzenia z domu do absolutnego minimum, gdyż z medycznego punktu widzenia są oni w grupie najbardziej narażonej na zachorowanie na COVID-19 - mówi Katarzyna Suchańska, przewodnicząca klubu radnych Bezpartyjni i Niezależni.

- Zasięgu akcji nie ograniczamy do granic administracyjnych Kielc. Pomocną dłoń wyciągamy także do osób potrzebujących z okolic miasta. Jeśli ktoś jest zainteresowany wsparciem z naszej strony, prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem 570 966 746 - informuje Konrad Więch, członek zarządu stowarzyszenia Bezpartyjni i Niezależni.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Rada Miasta Joanna Winiarska Kamil Suchański RK Kielce Katarzyna Suchańska klub „Bezpartyjni i Niezależni” koronawirus