Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

RADIO SZCZECIN. Zarzuty korupcyjne dla chirurga. Przyjął dwa miliony złotych?

Zatrzymany przez CBA chirurg Krzysztof K. usłyszał zarzuty przyjmowania korzyści majątkowych od pacjentów, w zamian za kierowanie na operacje. Według śledczych miał przyjąć ponad 2 mln zł.

12.05.2022 16:15
Źródło: Radio Szczecin

image Szczecin. Na zdjęciu: Krzysztof K. Fot. Robert Stachnik / Radio Szczecin
Komentarze

Chodzi o okres 2009-2019, kiedy lekarz pracował w szpitalu Szczecin Zdunowo. W środę był przesłuchiwany w Prokuraturze Regionalnej w Szczecinie, a noc spędził w policyjnej izbie zatrzymań.

Chirurg Krzysztof K., któremu prokuratura postawiła zarzuty korupcyjne, miał przyjąć łącznie ponad 2 miliony złotych od pacjentów - dowiedziało się Radio Szczecin. Według ustaleń śledczych, ponad 1,6 mln zł lekarz miał wziąć na Fundację Pomocy Transplantologii, której jednym z fundatorów był obecny marszałek Tomasz Grodzki. Natomiast na prywatne konto, chirurg miał wziąć od pacjentów ponad 400 tysięcy złotych. Pieniądze przyjmował w zamian za kierowanie na operacje.

Prokurator Anna Gawłowska-Rynkiewicz powiedziała Radiu Szczecin, że w czwartek także będą trwały czynności w związku z zatrzymaniem chirurga. Prócz niego są także przesłuchiwani świadkowie.

Lekarz miał przyjmować korzyści majątkowe, gdy pracował z szpitalu Szczecin Zdunowo w okresie, kiedy dyrektorem placówki był obecny marszałek Senatu - Tomasz Grodzki.

Krzysztof K. ma opinie bardzo dobrego specjalisty w dziedzinie bariatrii, czyli leczeniu otyłości. W szpitalu w Zdunowie zajmował się m.in. zabiegami zmniejszania żołądka. Często występował w mediach. W jednym z wywiadów powiedział. - Do tej pory pracowałem w szpitalu w Zdunowie, tam kolejka oczekujących na operację wynosiła cztery lata.

Dziś Krzysztof K. zatrudniony jest na Pomorskim Uniwersytecie Medycznym.