Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

RADIO SZCZECIN. W Wolinie powstanie nowa przystań morska

Przystań morska w Wolinie ma być sztandarową inwestycją gminy. Zyskają rybacy, mieszkańcy i turyści.

01.08.2020 20:15
Źródło: Radio Szczecin

image Fot. Robert Stachnik / Radio Szczecin

- Gmina otrzymała 13 mln zł dotacji z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa - mówi Ewa Grzybowska, burmistrz Wolina.

- Realizacja tej inwestycji, jak najbardziej skierowana jest i nastawiona na poprawę warunków pracy tej grupy zawodowej, jaką są rybacy. Lokalizacja na tak zwanej naszej starej plaży miejskiej w Wolinie, jest do tego celu doskonała - mówi Grzybowska.

W ramach prac powstaną dwa pomosty do cumowania kutrów rybackich, łazienki, budynek gospodarczy, magazyn sprzętu dla rybaków, parking, slip, a także chodniki i zejścia na pomosty. Ale zyskają nie tylko rybacy.

- Ta grupa zawodowa korzysta z różnego typu programów unijnych, dzięki którym dokonują zakupu sprzętu turystycznego. Są to kajaki, łodzie turystyczne, aby mogli zdywersyfikować swoje usługi. Wtedy, kiedy nie łowią, kiedy mają te postoje, aby mogli świadczyć również inne usługi w zakresie turystyki wodnej - mówi burmistrz Wolina.

Obecnie inwestycja jest na etapie podpisywania umowy z inżynierem kontraktu. Budowa ma ruszyć w przyszłym roku i zgodnie z planem przystań ma być gotowa wiosną 2023 roku.