Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

RADIO SZCZECIN. Sprzęt zarekwirowany przestępcom trafił m.in. do szczecińskich szpitali

Zabawki, sprzęt AGD, komputery, a także meble, które zostały zarekwirowane w czasie śledztwa trafiły do szczecińskich szpitali i policji.

22.02.2021 20:30
Źródło: Radio Szczecin

image Zdjęcie ilustracyjne Fot. / Radio Szczecin
Komentarze

Sprzęt w znacznej swojej części służył jednej z rozbitych grup przestępczych, która wyłudziła kilkadziesiąt milionów podatku VAT - mówi Małgorzata Zapolnik z Prokuratury Krajowej w Szczecinie.

- Stosując nowo wprowadzone przepisy ustawami covidowymi prokurator podjął decyzję o przekazaniu tych rzeczy do szpitali jak również na rzecz policji. Sprzęt ten, na wniosek dyrektorów szpitali, który został poparty wnioskiem Naczelnika Zarządu Centralnego Biura Śledczego w Szczecinie został przekazany na oddziały covidowe - powiedziała.

Marcin Górka, rzecznik prasowy 109. Szpitala Wojskowego w Szczecinie mówi, że zarekwirowany sprzęt bardzo przydał się placówce w okresie pandemii.

- Bardzo się cieszymy, że jesteśmy jednym ze szpitali, które ten sprzęt otrzymały. To zarówno sprzęt biurowy jak i rekreacyjny czy meble. One są już używane i będą przez naszych pacjentów jak i są pomocą dla personelu medycznego i administracji naszego szpitala - dodał.

Wartość zarekwirowanego sprzętu to 3 miliony złotych.