Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

RADIO RZESZÓW. Cztery psy ze sfałszowanymi dokumentami na przejściu w Medyce

Psy, które towarzyszą turystom podczas zagranicznych wojaży muszą posiadać wymagane prawem dokumenty. Chodzi m.in. o paszport zwierzęcia i zaświadczenia o koniecznych szczepieniach.

01.08.2020 09:20
Źródło: Radio Rzeszów

image Fot. / KAS

Szczególnie jest to ważne przy przekraczaniu granicy Unii Europejskiej. W tym przypadku chodzi o potwierdzenie wykonania badań poziomu przeciwciał przeciwko wściekliźnie.

Przypomina o tym Krajowa Administracja Skarbowa z Podkarpacia, która ostatnio wykryła nieprawidłowości w dokumentach przewożonych psów. Na przejściu Medyce zatrzymano Polaka, który zgłosił  do odprawy cztery psy rasy Pomeranin - matkę z trójką szczeniaków.  W trakcie kontroli weterynaryjnej stwierdzono sfałszowanie paszportów przewożonych zwierząt. 

Lekarz weterynarii, widniejący w dokumentacji, jednoznacznie zaprzeczył, że to on potwierdził  ważność badań. Należy je wykonać przed wyjazdem za granicę i przy powrocie okazać zaświadczenie wraz z paszportem zwierzęcia. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej Głównego Inspektoratu Weterynarii www.wetgiw.gov.pl.

Podróżny trafił w ręce policji, a psy muszą być odesłane na Ukrainę.