Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

RADIO POZNAŃ. Miasto walczy ze szczurami. Pomagają humanitarne pułapki

Miasto walczy ze szczurami w Parku Sołackim. Latem od mieszkańców i straży miejskiej napłynęły informacje o rozrastającej się populacji tych zwierząt.

15.09.2020 15:00
Źródło: Radio Poznań

image Fot. / Radio Poznań

- Pod koniec sierpnia Zarząd Zieleni Miejskiej zainstalował w Parku humanitarne pułapki. Wyłapanie szczurów jest utrudnione ze względu na fakt, że żyje tam kilka różnych gatunków, ale sytuacja jest pod kontrolą - zapewnia rzecznik ZZM, Robert Jankowski.

W obrębie Parku Sołackiego zostało rozłożonych 25 pułapek. Jest coraz mniej szczurów. Ukształtowanie terenu jest o tyle skomplikowane, że tam są skarpy, w których różne gatunki szczurów zamieszkują. To są specjalnie pułapki dedykowane tylko dla szczurów. W środku znajdują się przynęty. To są pułapki tak skonstruowane, żeby żadne inne większe zwierzątka tam nie wchodziły.

Deratyzacja w Parku Sołackim potrwa do końca października. Jeśli nie uda się w wystarczającym stopniu ograniczyć liczby populacji, miasto podejmie dalsze kroki. Szczury nie zagrażają innym zwierzętom w Parku. Właściciele psów proszeni są o przestrzeganie zasad i wyprowadzanie pupili na smyczy.