Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

RADIO POZNAŃ. Groźny szaleniec atakujący ludzi igłą medyczną jest już w areszcie

Mężczyzna ukłuł kuriera, a wcześniej dziennikarza prywatnej telewizji. 27-latek został zatrzymany przez funkcjonariuszy ze Starego Miasta. Znaleziono przy nim igłę i strzykawkę.

14.01.2022 11:43
Źródło: Radio Poznań

image Fot. Wojtek Wardejn / Radio Poznań
Komentarze

"Został zatrzymany wczoraj w tramwaju przy Estkowskiego przez funkcjonariuszy z komisariatu wodnego, przy wsparciu grupy realizacyjnej" - mówi rzecznik wielkopolskiej komendy Andrzej Borowiak.

Dosłownie kilkadziesiąt minut wcześniej zaatakował igłą ze strzykawką kuriera InPostu przy Kupcu Poznańskim. Ten mężczyzna jest również kojarzony jako potencjalny sprawca podobnego ataku w poniedziałkowy wieczór na ekipę Telewizji WTK, która przeprowadzała relację na żywo w rejonie ulic - Estkowskiego i Małe Garbary - mówi Andrzej Borowiak.

Napastnik jest poznaniakiem, w styczniu wyszedł z więzienia, gdzie odbywał karę za inne przestępstwa. Podejrzany o atak na dziennikarza i kuriera jest w dyspozycji poznańskich policjantów, którzy prowadzą śledztwo.

Dziś zaplanowano identyfikację tego mężczyzny z udziałem dziennikarza, ale też będzie gromadzony materiał dowodowy, który da podstawą do sformułowania zarzutów - tłumaczy Andrzej Borowiak.