Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

RADIO PIK. Pędził na hulajnodze z prędkością 50 km na godzinę! Mandat: 400 złotych

Policjanci z drogówki zatrzymali w Grudziądzu mężczyznę na hulajnodze elektrycznej. 21-latek jechał o wiele za szybko.

13.05.2022 10:20
Źródło: Radio PiK

image Fot. / grudziadz.policja.gov.pl
Komentarze

W środę na ul. Południowej w Grudziądzu funkcjonariusze drogówki kontrolowali pojazdy. W pewnym momencie zauważyli zbliżającego się do nich z dość dużą prędkością mężczyznę na hulajnodze elektrycznej.

– Policjanci realizowali w tym czasie zadania związane z pomiarem prędkości. Postanowili sprawdzić, z jaką prędkością porusza się ten mężczyzna – relacjonuje mł. asp. Łukasz Kowalczyk, p.o. oficera prasowego Komendanta Miejskiego Policji w Grudziądzu. – Funkcjonariusze byli bardzo zdziwieni, gdy okazało się, że zarejestrowali prędkość 50 km/h, czyli o 30 za dużo dla tej kategorii pojazdu.

21-letni mieszkaniec Grudziądza został ukarany mandatem w wysokości 400 zł. – Zarówno hulajnoga elektryczna, urządzenie transportu osobistego, jak też urządzenia wspomagające ruch zyskały w ustawie – Prawo o ruchu drogowym – swoją definicję, a osoby je użytkujące mają zarówno prawa, jak i obowiązki. Należy podkreślić, że hulajnoga elektryczna i urządzenie transportu osobistego w znowelizowanych przepisach mają status pojazdu – przypominają policjanci. – Według obowiązujących przepisów na hulajnodze elektrycznej można się poruszać z maksymalną prędkością 20 km/h.