Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

RADIO OPOLE. Policjanci z Opola dzielą się swoim doświadczeniem i uczą młodzież, jak wygląda służba

Ponad 20 uczniów z klasy policyjnej Zespołu Szkół w Prószkowie co tydzień spotyka się z funkcjonariuszami Komendy Miejskiej Policji w Opolu. Podczas zajęć policjanci przekazują im swoją wiedzę i doświadczenie zdobyte na służbie oraz pokazują, jak można dostać się do danej jednostki.

16.09.2020 18:30
Źródło: Radio Opole

image Fot. / Radio Opole

- Jest to bezcenna wiedza dla tych uczniów, ponieważ oprócz teorii przedstawiamy im nasze wieloletnie doświadczenie - mówi młodsza aspirant Agnieszka Nierychła, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Opolu.

- To jest przede wszystkim bezpośredni kontakt z funkcjonariuszem policji, który odpowie na wszelkie wątpliwości. Utwierdzi także w przekonaniu, że jest to właściwa droga. Jesteśmy tutaj, aby pomóc przekonać ich, że to jest właśnie ten zawód. Powiemy również, jak pokonać te wszystkie etapy rekrutacji. Gdzie zdobyć potrzebne dokumenty, gdzie się udać, jakie są profity, ale mówimy też o narażeniu życia i zdrowia, które w służbie jest - dodaje.

Uczniowie podczas dzisiejszych (16.09) zajęć mieli także możliwość porozmawiania z aspirantem sztabowym Piotrem Chwastowskim, który na co dzień pracuje w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Opolu, a po pracy tworzy kanał na Youtube "Psy dają głos" i "Opolski Rekrut".

- "Psy dają głos" narodziły się cztery lata temu z takiej potrzeby oczyszczenia umysłu i duszy. Nie jestem zwolennikiem topienia smutków, czy żali w różnych używkach. Każdy potrzebuje odskoczni. Jeden zbiera znaczki, drugi łowi ryby, a ja udzielam się artystycznie. Piszę piosenki hip-hopowe, tworzę filmiki, spoty oraz piszę felietony - mówi.

- Dobrze, że takie zajęcia mamy i są one prowadzone przez policjantów, którzy na co dzień mają do czynienia z różnymi sytuacjami - podkreślają uczniowie.- Można się naprawdę bardzo wiele od nich nauczyć i też uważam, że możemy się od nich dowiedzieć wiele ciekawych wskazówek, które mogą nam pomóc w dalszym doświadczeniu w policji. -Dowiadujemy się, jak przebiega praca w policji, jak ogólnie to wszystko wygląda i przygotowuje nas do wstępu do służby.

Każdy, kto chciałby wejść w szeregi policji, to potrzebne informację może znaleźć na stronie www.opolska.policja.gov.pl  w zakładce praca.