Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

RADIO OLSZTYN. Kętrzyn w ramach bezpieczeństwa oznacza przejścia dla pieszych

Odłóż telefon i żyj! – takie napisy pojawią się przy większości przejść dla pieszych w Kętrzynie. Najpierw malowane są w okolicach szkół i przedszkoli, a potem pojawią się w centrum. Jest to związane ze zmianą przepisów w ruchu drogowym.

10.06.2021 16:48
Źródło: Radio Olsztyn

image Fot. / Radio Olsztyn
Komentarze

Od 1 czerwca samochody muszą zatrzymać się już w momencie, kiedy pieszy zbliża się do pasów. Natomiast przechodzień wchodząc na jezdnię czy torowisko, nie może używać telefonu komórkowego lub innych urządzeń elektronicznych, które rozpraszają uwagę. Kętrzyńska akcja „odłóż telefon i żyj” ma o tym przypominać. Tym bardziej, że codziennie można zobaczyć przechodniów na pasach wpatrzonych w swoje telefony.

Jak wynika z danych miejscowej policji, w tym roku doszło w Kętrzynie do kilku potrąceń pieszych przez samochody. Dwa były już po wejściu w życie nowych przepisów. W obu przypadkach poszkodowane zostały, na szczęście niegroźnie, 10-letnie dziewczynki.

Podobną akcję przeprowadzono kilka dni temu w Elblągu. Tam zamiast napisów policjanci drogówki wspólnie z uczniami klasy mundurowej malowali przed przejściami dla pieszych symbole przekreślonego telefonu komórkowego.