Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

RADIO LUBLIN. Pride of Poland: zamieszanie wokół sprzedaży konia za ponad milion euro

Zamieszanie wokół sprzedaży wylicytowanej na aukcji Pride of Poland klaczy Perfinka. Klacz która uzyskała jedną z najwyższych w historii aukcji cenę – 1,250 tys. euro – trafi najprawdopodobniej do innego hodowcy.

15.09.2020 17:25
Źródło: Radio Lublin

image Fot. / Radio Lublin

Księżniczka z Arabii Saudyjskiej w imieniu, której klacz wylicytował dyplomata z ambasady tego kraju, zrezygnowała z zakupu konia. Klacz chce kupić hodowca, którego przedstawiciel był podczas aukcji i licytację zakończył wcześniej.

Zdaniem organizatora aukcji, prezesa Polskiego Klubu Wyścigów Konnych, pełnomocnika ministra rolnictwa do spraw hodowli koni Tomasza Chalimoniuka, nie doszło tutaj do żadnych nieprawidłowości:

- Podczas aukcji licytował pracownik ambasady Arabii Saudyjskiej i wygrał. Powiedział wówczas, że klacz pójdzie do stadniny należącej do księżniczki z Arabii Saudyjskiej. Teraz mówi, że trafi jednak do innej stadniny w tym kraju. I to wszystko. Dla nas nie ma właściwie żadnej różnicy. Takie same pieniądze muszą wpłynąć do polskiej stadniny, zanim koń wyjedzie - stwierdza Tomasz Chalimoniuk.  

Inaczej sprawę ocenia dziennikarka „Araby Magazine”, Alina Sobieszak:

- Informacja o perturbacjach z płatnościami i licytacją Perfinki wprawiła mnie w kompletne osłupienie. Bowiem podczas aukcji wszystko wydawało się proste i jasne - mówi. 

Właścicielem klaczy Perfinka jest stadnina koni w Białce. Klacz nie była fizycznie obecna na aukcji, gdyż przybywała w dzierżawie w Stanach Zjednoczonych. Wkrótce po przejściu kwarantanny ma trafić do stadniny w Białce, a stamtąd do nowego nabywcy, który za klacz ma zapłacić stadninie 1,250 tys. euro, czyli tyle, ile wylicytowano podczas aukcji Pride of Poland.