Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

RADIO KRAKÓW. Policyjny pies pomógł w ujęciu sprawcy rozboju i kradzieży

Policja zatrzymała 23-latka, który najpierw ukradł towar w jednym ze sklepów spożywczych, a następnie dokonał rozboju na 16-latku. W policyjnych działaniach uczestniczył m.in. pies tropiący, który po zapachu doprowadził funkcjonariuszy do sprawcy. Zatrzymanemu grozi kara 12 lat pozbawienia wolności.

01.07.2020 17:00
Źródło: Radio Kraków

image Fot. / Radio Kraków

27 czerwca zgłoszono na policji kradzież artykułów przemysłowych w jednym ze sklepów w Czyżynach. Niedługo potem odebrano kolejne zgłoszenie, tym razem 16-letni chłopiec przekazał, że nieopodal miejsca kradzieży nieznany mężczyzna miał go popychać i bić. Zabrał mu ponadto 150 zł, które miał w plecaku. Rysopis napastnika odpowiadał rysopisowi sklepowego rabusia. W trakcie napadu na nastolatka sprawca porzucił kilka artykułów skradzionych w sklepie.

W działania policji włączony został pies tropiący wraz z przewodnikiem. Dzięki zapachowi, który złodziej pozostawił na skradzionych rzeczach, policyjny czworonóg natychmiast podjął trop i doprowadził policjantów do grupy osób przebywających w pobliskim parku. Zwierzak nie miał żadnych wątpliwości, do której z tych osób należy nawąchany wcześniej zapach. Nastoletni pokrzywdzony również wskazał go jako sprawcę rozboju.

Zatrzymany 23-latek usłyszał zarzut dokonania rozboju, za co grozi kara pozbawienia wolności na okres 12 lat. Ponadto zastosowany został wobec niego policyjny dozór oraz zakaz zbliżania się do pokrzywdzonego. Podejrzany wkrótce usłyszy także zarzut dotyczący kradzieży sklepowej.