Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

RADIO KRAKÓW. Biały Dunajec: strażacy budują dom rodzinie w trudnej sytuacji

Rozpoczął się Świderki challenge, w ramach którego strażacy budują dom dla rodziny z Białego Dunajca. Państwo Świder wraz z trójką chorych dzieci mieszkają w fatalnych warunkach. Ale to może się zmienić nawet do zimy tego roku.

14.08.2020 09:00
Źródło: Radio Kraków

image Fot. Piotr Korczak / Radio Kraków

Gdy strażacy z jednostki Państwowej Straży Pożarnej w Zakopanem dowiedzieli się, w jakich warunkach mieszka rodzina z Białego Dunajca, postanowili pomóc. Skrzyknęli się i na zmianę, cegła po cegle rozbudowują dom państwa Świdrów.

"Mamy szczęście do ludzi" - podkreśla pani Barbara Świder. Ale rodzinie Świderków nie jest łatwo. Rodzina łączy opiekę nad trójką chorych dzieci, przez większość czasu podłączonych do respiratora, z wychowywaniem małej Natalki. Dlatego strażacy apelują, aby przyłączyć się do akcji i wesprzeć zbiórkę na rozbudowę domu - lub przyjść i pomóc w budowie.

Strażacy apelują: już dziś prosimy o pomoc wszystkie firmy budowlane, jeżeli możecie przekazać jakieś materiały, to będziemy bardzo wdzięczni. Liczy się każda cegła. Jeżeli możesz, to wpłać na konto fundacji choćby 1 zł, aby móc spełnić marzenie o godnych warunkach bytowych. Nr konta: 53 1240 1574 1111 0010 3480 6570 z dopiskiem „Nowe Jutro dla Świderków”. Kochani jest to pilna sprawa, bo już wylewamy ławy. Prosimy, pomóżcie. Sytuacja jest pilna!

Fot. Piotr Korczak / Radio Kraków