Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

RADIO GDAŃSK. Próbował ukryć się przed policją pod kołdrą. Był poszukiwany za napaść na funkcjonariuszy podczas derbów Trójmiasta

Kolejny pseudokibic zatrzymany w związku z napaścią na policjantów podczas piłkarskich derbów Trójmiasta. 28-latka namierzyli policyjni wywiadowcy. Gdy przyszli po niego do domu, ten schował się pod kołdrą.

31.07.2020 17:27
Źródło: Radio Gdańsk

image Fot. / KMP Gdańsk
Komentarze

Mimo że mecz pomiędzy Arką Gdynia i Lechią Gdańsk 31 maja odbywał się bez udziału kibiców, policjanci interweniowali w Gdańsku ponad 120 razy. Głównie w związku z zakłóceniem porządku, spożywaniem alkoholu i nielegalnym odpalaniem rac. Wówczas zatrzymano trzech mężczyzn. Jeden sztachetami i butelkami rzucał w policjantów, a dwóch miało narkotyki.

Czwarty został zatrzymany w czwartek. Odpowie za napaść na policjantów - poinformowała starszy aspirant Karina Kamińska z gdańskiej policji

- Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku, którzy na co dzień zajmują się zwalczaniem przestępczości pseudokibiców, cały czas pracowali nad sprawą i dążyli do ustalenia tożsamości osób, które zakłóciły porządek publiczny przy ul. Kilińskiego. Dzięki swojemu dobremu rozpoznaniu w środowisku pseudokibiców i zdobytym informacjom ustalili tożsamość kolejnego mężczyzny, który zaatakował policjantów - mówi Kamińska.

- Poszukiwany 28-latek, związany ze środowiskiem pseudokibiców w dniu, w którym doszło do przestępstwa, był pobudzony i agresywny. W pewnym momencie podbiegł do drużyny policjantów z oddziału prewencji, z kosza na śmieci wyjął metalowy wkład i rzucił nim w kierunku mundurowych. Policjanci, mimo tego że poszukiwany przez nich pseudokibic nie przebywał w miejscu swojego zameldowania, znaleźli go w jednym z mieszkań na terenie powiatu gdańskiego. 28-latek schował się przed policjantami pod kołdrą w jednym z pokoi. Mężczyzna został obezwładniony, zatrzymany i przewieziony do jednostki policji - mówi Kamińska.

28-latek odpowie za napaść na policjantów. Grozi za to 10 lat więzienia.