Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

RADIO GDAŃSK. Docelowo 210 stacji ładowania pojazdów elektrycznych w Gdańsku. Gotowe są już we Wrzeszczu i na Siedlcach

W Gdańsku przybywa stacji ładowania pojazdów elektrycznych. Do końca marca miało ich być ponad 200, ale są opóźnienia.

04.05.2021 12:30
Źródło: Radio Gdańsk

image Fot. / Radio Gdańsk
Komentarze

Plan budowy stacji ładowania został przyjęty przez gdańskich radnych w 2020 roku. Zakładał on, że do końca marca 2021 roku w mieście będzie już 210 takich punktów. Pandemia i warunki pogodowe opóźniły inwestycję, ale prace trwają. Stacje stawia Energa Operator.

- Łącznie w Gdańsku Energa Operator zbuduje 69 stacji ładowania. Każda z nich będzie wyposażona w dwa punkty, co pozwoli na korzystanie z nich dwóm pojazdom jednocześnie. Przekazania pierwszych stacji można się spodziewać w tym kwartale tego roku - mówi Grzegorz Baran z Energa Operator.

Gotowe ogólnodostępne punkty są już między innymi na Siedlcach i we Wrzeszczu. Ładowarki zaczynają powoli pojawiać się na nowych osiedlach w ramach inwestycji deweloperskich. Dwa punkty staną na osiedlu Zajezdnia Wrzeszcz.

- Udostępnienie miejsc do ładowania zarówno zewnętrznych, jak i w garażach, jest odpowiedzią na rosnącą potrzebę naszych klientów. Z drugiej strony liczymy też na to, że to zachęci inne osoby do zakupu samochodów elektrycznych - mówi Anna Wojciechowska, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu na Gdańsk i Poznań w Robyg S.A.

W Gdańsku wzrasta liczba samochodów elektrycznych i hybrydowych. W 2020 zarejestrowano 228 pojazdów elektrycznych i 2307 hybrydowych, rok wcześniej było to odpowiednio 120 i 1771.