Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

RADIO GDAŃSK. 300 gości to zawodnicy turnieju szachowego? Hotel we Władysławowie czeka postępowanie sprawdzające

300 gości przebywało w jednym z hoteli we Władysławowie. Gdy funkcjonariusze policji wraz z inspektorami sanepidu przeprowadzili tam kontrolę, właściciel kwatery tłumaczył, że goście są... uczestnikami turnieju szachowego.

14.01.2021 12:00
Źródło: Radio Gdańsk

image Fot. / KPP Puck

Sprawę skomentowała w Radiu Gdańsk podkomisarz Monika Bradtke z komendy powiatowej policji w Pucku. - Policjanci i inspektorzy sanepidu przeprowadzili tam kontrolę, bo dostali zgłoszenie w tej sprawie. Właściciel obiektu tłumaczył, że są to uczestnicy turnieju szachowego, który odbywa się w hotelu. Tak też wynikało z dokumentów, które zabezpieczali policjanci. Sprawa jest jednak szczegółowo wyjaśniania - wytłumaczyła.

POSTĘPOWANIA W SPRAWIE NARUSZENIA PRZEPISÓW

- Policjanci na miejscu zabezpieczyli dokumentację ewidencyjną obiektu. Przeprowadzone zostanie postępowanie sprawdzające, czy nie doszło do naruszenia obowiązujących przepisów. W tej samej sprawie inspektorzy sanepidu przeprowadzą odrębne postępowanie administracyjne. Przypominamy, że według rządowego rozporządzenia hotele i inne obiekty noclegowe do 17 stycznia bieżącego roku mogą świadczyć usługi tylko w ściśle określonych przypadkach – przypomniała podkomisarz Bradtke.

Odrębne postępowanie w tej sprawie poprowadzi Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Pucku. Według obowiązującego rozporządzenia, z powodu narodowej kwarantanny hotele muszą być zamknięte dla turystów.