Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

RADIO DLA CIEBIE. Warszawa. Koniec z przekraczaniem prędkości na ekspresówkach?

Koniec złej sławy warszawskiej S8? Odcinkowy Pomiar Prędkości powinien być uruchomiony do końca października. Ma sprawić, że kierowcy zwolnią i nareszcie będzie mniej kolizji. Na razie nie ma dnia bez stłuczki i korków. Tymczasem na S2 na zielone światło od miasta czekają fotoradary.

14.09.2021 12:35
Źródło: Radio Dla Ciebie

image Droga ekspersowa S8 Fot. / GDDKiA Warszawa
Komentarze

- Prędkość będzie wyliczana automatycznie na podstawie czasu wjazdu i czasu wyjazdu z kontrolowanego odcinka drogi, czyli będzie wyliczana średnia prędkość, z jaką poruszał się pojazd - mówi nam rzeczniczka Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego Monika Niżniak.

- Prace są na ukończeniu - informuje rzeczniczka.

- W tym momencie wykonawca prowadzi z zarządcą drogi, a więc Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad ustalenia dotyczące projektów energetycznych, natomiast realizacja tych głównych prac związanych z montażem już samych elementów urządzeń Odcinkowych Pomiarów Prędkości ma nastąpić na przełomie września i października - dodaje.

Pomiary będą prowadzone na odcinku między węzłem Łabiszyńska a węzłem Piłsudskiego.

Natomiast takich urządzeń nie będzie na Południowej Obwodnicy Warszawy. Mają być tam fotoradary.

- Główny Inspektorat Transportu Drogowego czeka na zielone światło z miasta - mówi nam Monika Niżniak.

- GITD jest gotowe w każdej chwili rozpocząć montaż dwóch stacjonarnych urządzeń rejestrujących prędkość, które mogłyby zostać zlokalizowane przed tunelem POW na trasie S2. Wprowadzenie kontroli z wykorzystaniem tego urządzenia zostało ustalone z zarządcą drogi, czyli Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad - wyjaśnia.

Rzeczniczka zaprzecza doniesieniom, że urządzenia odcinkowego pomiaru prędkości zdjęto z A1 po to, by je zamontować na S2. Wyjaśnia, że na odcinku między Częstochową a Kamieńskiem został wyłączone z powodu zmiany organizacji ruchu.