Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

RADIO DLA CIEBIE. Mława. Wiózł dzieci do szkoły, zamiast tylnej szyby miał karton. Dostał mandat, sprawą zajmie się ITD

Zamiast tylnej szyby – karton. Takim autobusem kierowca rano wiózł pod Mławą dzieci do szkoły. Został zatrzymany w Wiśniewie. Kiedy policjanci weszli do środka, przecierali oczy ze zdumienia – mówi rzeczniczka mławskiej policji Anna Pawłowska.

14.01.2022 13:15
Źródło: Radio Dla Ciebie

image Zamiast tylnej szyby - karton Fot. / Mazowiecka Policja
Komentarze

Patrol ruchu drogowego zauważył kierującego autobusem, który zatrzymał się w pobliżu szkoły w Wiśniewie. W pojeździe nie było tylnej szyby.

– Otwór po szybie zabezpieczony został tekturą zamontowaną na listewce. Podczas kontroli okazało się, że miejsce dla pasażerów z tyłu pojazdu zabezpieczone są za pomocą taśmy, którą przewiązane były fotele. Policjanci przyznają, że nie spotkali się jeszcze z tego rodzaju usterką w autobusie, którym przewożone są dzieci – relacjonuje policjantka.

61-letni kierowca z Mławy został ukarany mandatem. Policjanci wydali także zakaz dalszej jazdy i zatrzymali dowód rejestracyjny. Sprawa zostanie skierowana do Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Radomiu. Zatrzymany autobus należy do przewoźnika z Przasnysza.

Wzmożone kontrole

Rzeczniczka mławskiej policji przypomina, że wkrótce, bo 17 stycznia, rozpoczynają się ferie zimowe, które potrwają do 27 lutego. W związku z tym policja zapowiada wzmożone kontrole.

– Pod szczególnym nadzorem będą autokary oraz busy, przewożące dzieci na wypoczynek. Poza kontrolą stanu technicznego tych pojazdów, policjanci sprawdzać będą trzeźwość kierowców, warunki przewozu pasażerów oraz liczbę przewożonych osób. Policjanci zapowiadają bezwzględne kary dla kierowców dopuszczających się wykroczeń drogowych – mówi Anna Pawłowska.

Policjanci apelują także o przekazywanie informacji na temat agresji drogowej oraz nietrzeźwych za kierownicą.

Zamiast tylnej szyby - kartonFot. Mazowiecka Policja