Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

RADIO BIAŁYSTOK. "Fotograficzny Atlas Epidemii" - wirtualna wystawa o życiu w lockdownie

Fotografie ukazujące życie podczas wiosennego lockdownu - izolację, zamknięcie, samotność, ucieczkę w świat przyrody, ale też czas z rodzinną czy na realizowanie swoich pasji - można oglądać na wirtualnej wystawie "Fotograficzny Atlas Pandemii".

22.11.2020 21:30
Źródło: Radio Białystok

image Targowisko miejskie przy ul. Kawaleryjskiej Fot. Monika Kalicka / Radio Białystok

Akcję zorganizował wiosną Białostocki Ośrodek Kultury, który w trakcie lockdownu zachęcał wszystkich do nadsyłania zdjęć opowiadających osobiste historie związane z nową, trudną dla wszystkich sytuacją. W sumie wpłynęło ponad 100 fotografii amatorów i profesjonalistów - przede wszystkim osób z naszego regionu, ale też z innych części Polski czy świata.

- Wśród tematów pojawiał się bardzo często temat samotności, izolacji, zamknięcia, zamknięcia w domu z dziećmi, ale też zamknięcia, dzięki któremu można było realizować swoje pasje. Jednym z tematów była pustka - pusty Londyn, puste centra handlowe, puste place zabaw - opowiada jeden z pomysłodawców projektu oraz kurator wystawy Marcin Pawlukiewicz z BOK.

Na wystawie w Internetowej Galerii Fotografii VirtuRama virturama.pl prezentowane są tylko wybrane zdjęcia. Marcin Pawlukiewicz zaznacza, że zależało mu na pokazaniu różnorodnych zdjęć, tematów i przeżyć oddających tamten czas. - Chciałem, żeby wystawa oddawała emocje, ale też dokumentalny aspekt tego momentu - dodaje.

Na wystawie można obejrzeć ok. 60 zdjęć. Od przyszłego tygodnia prace znajdą się w specjalnym kubiku, który stanie przed siedzibą Białostockiego Ośrodka Kultury.