Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Rada Miasta Kielce ma nowego przewodniczącego [KOMENTARZE]

Jarosław Karyś został nowym przewodniczącym kieleckiej rady miasta. W głosowaniu tajnym jego kandydaturę poparło 17 radnych, przy trzech głosach przeciw.

Autor: Michał Kita

08.06.2021 22:22 / Aktualizacja 09.06.2021 08:37

image Na zdjęciu: Jarosław Karyś - przewodniczący Rady Miasta Kielce Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce
Komentarze

Od głosu wstrzymało się pięcioro radnych. Jednocześnie nowy przewodniczący złożył rezygnację z dotychczas pełnionej funkcji wiceprzewodniczącego gremium.

Zaraz po wyborze Jarosław Karyś podziękował za wszystkie głosy i decyzję radnych. Jak stwierdził, nowa rola to duże zobowiązanie przede wszystkim wobec wszystkich mieszkańców Kielc.

- Dla mnie ta sesja była bardzo trudna. Dziękuję wszystkim radnym, którzy zagłosowali na mnie, a tych którzy tego nie zrobili mogę zapewnić, że będę przewodniczącym, który będzie służył radnym, będzie moderatorem tego, co dzieje się na sesji. Będę się starał, abyście wszyscy państwo radni byli usatysfakcjonowani z mojego przewodniczenia. Do końca kadencji postaram się udowodnić, że ten wybór, którego państwo dokonali jest słuszny - podkreślił.

Jarosław Karyś w swoim wystąpieniu podziękował swojemu poprzednikowi za dotychczasową pracę na stanowisku przewodniczącego.

Katarzyna Czech-Kruczek, wiceprzewodnicząca rady miasta z ramienia Koalicji Obywatelskiej, po obydwu głosowaniach podziękowała dotychczasowemu przewodniczącemu Kamilowi Suchańskiemu.

Jak stwierdziła - nowy przewodniczący otrzymał dziś duży kredyt zaufania.

- Mam nadzieję, że wszystkie kwestie dotyczące Kielc i rozwoju miasta, jak również podejmowane uchwały będą miały na celu wywołanie w mieszkańcach poczucia zaufania do nas radnych. To niejako szansa na nowy etap, nowe otwarcie w historii rady. Musimy pamiętać o tym, że my, jako radni jesteśmy przede wszystkim samorządowcami, a polityka powinna odejść na plan dalszy - dodała.

Anna Kibortt przewodnicząca klubu Projekt Wspólne Kielce, stwierdziła, że wyniki głosowań podczas wtorkowej sesji pokazują, że zmiana na stanowisku przewodniczącego była konieczna.  

- Nowemu przewodniczącemu Jarosławowi Karysiowi daję czystą kartę, to nowe otwarcie dla naszego gremium. Mam nadzieję, że nie zawiedzie tych osób, które na niego głosowały, a właściwe całej rady i mam nadzieję, że pokaże się z jak najlepszej strony - dodaje.

Anna Kibortt nie wyklucza, że jeszcze na najbliższej czwartkowej sesji klub radnych Projekt Wspólne Kielce będzie się starał o wprowadzenie swojego przedstawiciela do prezydium rady.

Jarosławowi Karysiowi pogratulował także Kamil Suchański, który pożegnał się dziś z funkcją przewodniczącego. Sprawował ją przez ostatnie 2,5 roku.

 

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Rada Miasta sesja Kamil Suchański RK Kielce Jarosław Karyś Katarzyna Czech-Kruczek Anna Kibortt