Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Punkt pobrań wymazów w Starachowicach. W planach 150 osób

Kolejne 150 osób przejdzie dziś badania na obecność koronawirusa w mobilnym punkcie pobrań wymazów w Starachowicach. Punkt został uruchomiony wczoraj na wniosek wojewody świętokrzyskiego Zbigniewa Koniusza.

Autor: Anna Głąb

05.06.2020 13:00

image 04.06.2020 Starachowice. Rozpoczęcie działań mobilnego punkt pobrań na obecność koronawirusa Fot. st. szer. OT Daniel Woś / 10. ŚBOT
Komentarze

Sytuacja w Starachowicach w tym momencie jest najtrudniejsza w województwie, stwierdzono tu duże ognisko zakażeń w zakładzie mięsnym Animex. Chorych jest tu 88 osób.

Jak informuje wojewódzki inspektor sanitarny Jarosław Ciura wczoraj wymazy pobrano od 53 osób, dziś od 150. To osoby, których wskazał pracodawca, czyli zakład Animex. Przebadać będą mogli się także pracownicy innych firm działających na terenie miasta.

- Już mamy pierwsze zgłoszenia, że pracodawcy są zainteresowani taką formą przeciwdziałania epidemii - mówi Jarosław Ciura.

Zadaniem zakładu jest przygotowanie listy osób, które chcą się poddać badaniu i przekazanie jej do Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej. Na tej podstawie pobierany jest wymaz.

Próbki pobierają żołnierze obrony terytorialnej. Akcja będzie trwała tak długo, jak będzie zapotrzebowanie na badania. Punkt zlokalizowany jest przy krytej pływalni w Starachowicach.

Galeria zdjęć Starachowice. Rozpoczęcie działań mobilnego punkt pobrań na obecność koronawirusa (04.06.2020) [Zdjęcia: 9]
icon-tag

Tagi do tego wpisu

test badania Sanepid RK Starachowice WOT koronawirus Jarosław Ciura Animex
other news

Podobne wiadomości

Mobilny punkt pobrań powstał w Starachowicach

Mobilny punkt pobrań powstał w Starachowicach

WOT pomaga w Chęcinach

WOT pomaga w Chęcinach

Żołnierze WOT znów w akcji. Tym razem działają w kieleckich domach opieki

Żołnierze WOT znów w akcji. Tym razem działają w kieleckich domach opieki

Żołnierze WOT pomagali w Chęcinach

Żołnierze WOT pomagali w Chęcinach