Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Przybywa nowych łóżek dla chorych na COVID-19

Nie zmienia się sytuacja w Szpitalu Powiatowym w Starachowicach. Jak informuje Małgorzata Kałuża, rzecznik placówki, w lecznicy przebywa około 180 chorych na COVID-19.

Autor: Iwona Murawska

20.10.2020 10:15

image 16.10.2020 Starachowice. Szpital. Koronawirus Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

- Z tych pacjentów 11 osób zajmuje łóżka z dostępem do respiratora. Przypomnę, że zgodnie z decyzją wojewody świętokrzyskiego, starachowicki szpital ma zabezpieczonych 330 miejsc dla zakażonych pacjentów, w tym 29 łóżek z dostępem do respiratora - dodała Małgorzata Kałuża.

Sytuacja nie zmienia się również w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach, gdzie już od wielu dni na oddziale zakaźnym nie ma wolnych miejsc. Z kolei w Szpitalu Powiatowym w Busku-Zdroju, który decyzją wojewody świętokrzyskiego także hospitalizować ma wyłącznie osoby zakażone SARS-CoV-2 obecnie przebywa 55 osób, a docelowo do końca tego tygodnia w lecznicy będzie 207 łóżek przeznaczonych dla pacjentów zakażonych patogenem.

Dodatkowe łóżka dla chorych na COVID-19 będą także w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Czerwonej Górze i Szpitalu Powiatowym w Opatowie, jak również w dwóch buskich sanatoriach – Mikołaju i Oblęgorku. W sumie w tych czterech placówkach będzie 230 łóżek dla zakażonych koronawirusem.

Trudna sytuacja jest natomiast w dwóch szpitalach na Ponidziu. W lecznicy w Pińczowie wstrzymane są przyjęcia na oddziale wewnętrznym, natomiast oddział intensywnej opieki medycznej i chirurgii pracują normalnie, jednak nie ma tam już wolnych łóżek.  

Wstrzymane są także przyjęcia na jedynym oddziale w Szpitalu Powiatowym w Kazimierzy Wielkiej, tj. oddziale wewnętrznym. Jak poinformowała dyrektor Janina Dobaj, na oddziale internistycznym zakażenie koronawirusem potwierdzono u jednej trzeciej personelu. Zarażenie patogenem wykryto u 10 pielęgniarek i 3 lekarzy. Natomiast zakład opiekuńczo–leczniczy działający w tym szpitalu pracuje normalnie.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Wojewódzki Szpital Zespolony RK Starachowice RK Kazimierza Wielka Szpital Powiatowy Starachowice RK Kielce Szpital Powiatowy Pińczów Szpital Powiatowy Kazimierza Wielka Szpital Powiatowy Opatów Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Czerwonej Górze Małgorzata Kałuża koronawirus
other news

Podobne wiadomości

Zbigniew Koniusz nakazał utworzenie w szpitalach i sanatoriach 150 nowych miejsc „covidowych”

Zbigniew Koniusz nakazał utworzenie w szpitalach i sanatoriach 150 nowych miejsc „covidowych”

Szpital we Włoszczowie będzie miał dodatkowe łóżka covidowe

Szpital we Włoszczowie będzie miał dodatkowe łóżka covidowe

Nowe łóżka w sandomierskim szpitalu

Nowe łóżka w sandomierskim szpitalu

Wojewoda: każdy szpital powinien mieć łóżka dla osób cierpiących na choroby zakaźne

Wojewoda: każdy szpital powinien mieć łóżka dla osób cierpiących na choroby zakaźne