Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Przeprowadzono sekcję zwłok ofiary pościgu

Nadal nie wiadomo czy 43-letni kierowca volkswagena golfa, który zginął w trakcie policyjnego pościgu był pod wpływem narkotyków lub alkoholu.

Autor: Monika Miller

13.01.2021 17:21

image 08.01.2021 Jaślany. Tragiczny wypadek Fot. / Policja

W trakcie sekcji zwłok, która odbyła się wczoraj, zostały pobrane próbki do badań toksykologicznych. Wyniki będą znane za kilka tygodni.

Do akcji doszło w piątkowy wieczór. Pościg rozpoczął się na ulicy Krakowskiej w Sandomierzu, a zakończył w Jaślanach w powicie mieleckim.

Postępowanie w tej sprawie prowadzi Prokuratura Okręgowa w Tarnobrzegu. Prokurator Andrzej Dubiel, rzecznik instytucji, informuje, że ze wstępnych ustaleń wynika, że bezpośrednią przyczyną śmierci kierowcy było wielonarządowe uszkodzenie organów wewnętrznych. Było to skutkiem wypadku drogowego.

- Podczas sekcji została pobrana krew do dalszych badań toksykologicznych. Będziemy sprawdzać, czy mężczyzna był pod wpływem alkoholu lub innych środków psychoaktywnych, w tym dopalaczy - mówi.

Śledczy sprawdzili także wrak samochodu. We wnętrzu pojazdu nie znaleziono narkotyków.

Prokurator zaznacza, że postępowanie jest na wstępnym etapie. W trakcie śledztwa będą przesłuchiwani świadkowie, czyli m.in. wszystkie osoby, które brały udział w akcji pościgowej oraz członkowie najbliższej rodziny zmarłego.

Śledczy z jednej strony sprawdzają okoliczności związane z wypadkiem, a z drugiej badana jest ewentualna kwestia odpowiedzialności policjantów biorących udział w akcji pościgowej. Chodzi m.in. o to, czy blokada odbyła się w prawidłowy sposób, a sama akcja została przeprowadzona poprawnie.

Pościg za kierowcą volkswagena rozpoczął się w Sandomierzu, po tym gdy mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli. Funkcjonariusze jechali za nim drogą wojewódzką numer 723 w kierunku Tarnobrzega. Na terenie województwa podkarpackiego w pogoń za uciekinierem włączyły się kolejne radiowozy tworząc blokady, które kierowca volkswagena skutecznie omijał.

Jeden z policyjnych radiowozów, próbując odciąć drogę ucieczki ściganemu kierowcy, w miejscowości Jaślany zablokował drogę. Wówczas rozpędzony pojazd uderzył w policyjny radiowóz, z którego w ostatniej chwili udało się uciec policjantom. Volkswagen stanął w płomieniach. Policjanci wyciągnęli z niego poszkodowanego kierowcę. Przeprowadzono reanimację, ale jego życia nie udało się uratować. Żaden z funkcjonariuszy nie odniósł obrażeń.

Śledczy ustali, że za kierownicą volkswagena siedział 43-letni mieszkaniec powiatu kolbuszowskiego. Nie był poszukiwany przez organy ścigania.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

śmierć blokada śledztwo sekcja RK Sandomierz prokurator pościg Policja Państwowa
other news

Podobne wiadomości

Policyjny pościg przez dwa województwa. Nie żyje kierowca. Dlaczego nie zatrzymał się do kontroli?

Policyjny pościg przez dwa województwa. Nie żyje kierowca. Dlaczego nie zatrzymał się do kontroli?

Sceny jak z filmu! Policyjny pościg za piratem drogowym. Kierowca nie żyje

Sceny jak z filmu! Policyjny pościg za piratem drogowym. Kierowca nie żyje

Nocny pościg ulicami Kielc za pijanym kierowcą

Nocny pościg ulicami Kielc za pijanym kierowcą

Policyjny pościg i 3-miesięczny areszt dla przestępcy

Policyjny pościg i 3-miesięczny areszt dla przestępcy