Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Przegląd pieśni patriotycznych tym razem w formie zdalnej

Do 6 listopada soliści i zespoły śpiewacze z powiatu kieleckiego mogą zgłosić się do V Powiatowego Przeglądu Pieśni Patriotycznych. W tym roku, ze względu na epidemię, konkurs jest organizowany w formie zdalnej. Oznacza to, że chętni muszą przesłać nagrane utwory na płycie CD.

Autor: Monika Miller

13.10.2020 12:16

image Bodzentyn. II Przegląd Pieśni Patriotycznej Fot. / e-bodzentyn.pl

Organizatorem jest Miejsko-Gminne Centrum Kultury i Turystyki w Bodzentynie. Burmistrz Dariusz Skiba informuje, że celem konkursu jest popularyzacja wśród społeczeństwa piosenek o tematyce patriotycznej.

- Chcemy też uaktywnić szkoły w kształtowaniu postaw patriotyczno-obywatelskich oraz zachęcić do poszukiwania zapomnianych pieśni - dodaje.

W konkursie mogą wziąć udział soliści i zespoły z powiatu kieleckiego. Przewidziano kilka kategorii: dorośli (zespoły, soliści, zespoły ludowe), chóry oraz dzieci i młodzież szkolna (soliści, zespoły).

Każdy z wykonawców przygotowuje jeden utwór w języku polskim o treści patriotycznej. Prezentacja powinna wynosić do 5 minut. Nagrany występ należy przesłać na płycie CD na adres Miejsko-Gminnego Centrum Kultury i Turystyki w Bodzentynie wraz z wypełnioną kartą zgłoszeniową. Rozstrzygnięcie przeglądu odbędzie się 11 listopada.

Szczegóły znajdują się na stronie instytucji organizującej przegląd.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Bodzentyn Dariusz Skiba RK Kielce pieśni patriotyczne
other news

Podobne wiadomości

Pieśni patriotyczne zabrzmiały w Bodzentynie

Pieśni patriotyczne zabrzmiały w Bodzentynie