Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Przedsiębiorcy w Chmielniku z unijnym wsparciem

Prawie 650 tys. zł trafiło do czterech mikro i małych przedsiębiorstw z gminy Chmielnik. Pieniądze z Regionalnego Programu Operacyjnego przeznaczone są na innowacyjność i wprowadzenie nowatorskich rozwiązań technologicznych.

Autor: Michał Kita

22.07.2020 17:32

image 22.07.2020. Chmielnik. Podpisanie umów o wsparcie inwestycyjne dla małych i mikro przedsiębiorstw. Na zdjęciu (od lewej): Andrzej Bętkowski - marszałek województwa świętokrzyskiego, Anna Burzyńska – Darvit spółka z o.o, Renata Janik - wicemarszałek województwa świętokrzyskiego, Paweł Wójcik - burmistrz Chmielnika Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Andrzej Bętkowski, marszałek województwa świętokrzyskiego przekonuje, że takie wsparcie z pewnością przyczyni się do zwiększenia konkurencyjności świętokrzyskiej gospodarki.

- Dziś podpisaliśmy cztery umowy na rozwój innowacyjności wśród małych i średnich przedsiębiorstw. Łącznie na ten cel, zarząd województwa przeznaczył 40 mln zł, z których skorzysta ponad 250 podmiotów gospodarczych - mówi marszałek.

170 tys. zł otrzymała między innymi Mirosława Stępień, prowadząca własne przedsiębiorstwo usługowo-handlowe. Jak wyjaśnia pozyskane fundusze pozwolą na utworzenie na terenie gminy salonu spa.

- Kupione zostaną między innymi urządzenia do modelowania sylwetki i poprawy kondycji. W salonie będą wykonywane zabiegi krioterapii i endermologii - ujędrniającej i redukującej cellulit, a także zabiegi poprawiające sylwetkę - dodaje.

Mirosława Stępień zaznacza, że obecnie w swojej firmie zatrudnia osiem osób, a otrzymane dofinansowanie umożliwi zatrudnienie kolejnych dwóch lub trzech pracowników.

Renata Janik, wicemarszałek województwa, podkreśla, że w tym projekcie mogli wziąć udział przedsiębiorcy, którzy jeszcze nie sięgali po unijne wsparcie w tej perspektywie finansowej. Jak zaznacza, dzięki staraniom zarządu województwa i rozmowom z Komisją Europejską udało się przekazać wsparcie także dla tych firm, które początkowo znały się na liście rezerwowej.

Zdaniem Pawła Wójcika, burmistrza Chmielnika, to historyczny moment dla miasta i gminy, ponieważ jeszcze nigdy tak duże pieniądze nie trafiły do tak wielu lokalnych przedsiębiorców. Łącznie wsparcie na rozwój innowacyjności otrzymało siedem przedsiębiorstw z gminy Chmielnik.

Galeria zdjęć Chmielnik. Podpisanie umów o wsparcie inwestycyjne dla małych i mikro przedsiębiorstw (22.07.2020) [Zdjęcia: 13]
icon-tag

Tagi do tego wpisu

Andrzej Bętkowski Chmielnik Burmistrz Renata Janik Regionalny Program Operacyjny marszałek województwa świętokrzyskiego RK Kielce Paweł Wójcik
other news

Podobne wiadomości

Sukces negocjacji - gigantyczne wsparcie dla Świętokrzyskiego

Sukces negocjacji - gigantyczne wsparcie dla Świętokrzyskiego

Świętokrzyskie sprawnie wydatkuje unijne pieniądze

Świętokrzyskie sprawnie wydatkuje unijne pieniądze

Chmielnik doczeka się obwodnicy. Inwestycja znalazła się w programie budowy 100 obwodnic

Chmielnik doczeka się obwodnicy. Inwestycja znalazła się w programie budowy 100 obwodnic

Andrzej Bętkowski: powiaty mogą ubiegać się o wsparcie dla szpitali

Andrzej Bętkowski: powiaty mogą ubiegać się o wsparcie dla szpitali