Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Przebudowa dworca PKP w Kielcach i pierwszy problem [WIZUALIZACJA]

Jak dowiedziało się TVP3 Kielce - nie będzie planowanego na jutro otwarcia ofert na przebudowę dworca PKP w Kielcach. Termin został przesunięty na 9 sierpnia.

21.07.2021 20:30
Źródło: TVP3 Kielce

image 22.06.2021. Kielce. Dworzec PKP Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce
Komentarze

- Z uwagi na liczne zapytania przetargowe termin składania ofert w przetargu na wybór wykonawcy prac budowlanych dotyczący przebudowy dworca Kielce został wydłużony - wyjaśnia Bartłomiej Sarna z PKP S.A

Historię przetargu tak opisuje TVP3 Kielce. PKP SA ogłosiło długo oczekiwany przetarg na przebudowę dworca kolejowego w Kielcach. Jego bryła nie zostanie naruszona, ale całkowicie zmodernizowane zostaną wnętrza i odnowione elewacje.
 
Zmian będzie wiele i dotyczyć będą zarówno wnętrza budynku, jak i jego otoczenia. Modernizacja zakłada m.in. odkrycie, naprawę i izolację tunelu. Jak podaje portal transport-publiczny.pl, duże zmiany czekają także wnętrze budynku, gdzie zostaną usunięte ściany konstrukcyjne oraz wstawione nowe słupy żelbetowe.
 
Wewnątrz zaprojektowano reprezentacyjny hol, a w samej hali dworca znajdą się kasy, toalety, centrum obsługi pasażera, poczekalnie i lokale komercyjne. Toalety przewidziano także w podziemiach dworca. Pierwsze piętro zostanie przeznaczone na pomieszczenia administracji dworca oraz pod wynajem dla urzędu miasta. Na II piętrze znajdą się pomieszczenia Polregio. Skrzydła boczne będą miały na funkcje komercyjne – przede wszystkim biurowe. W południowym skrzydle znajdzie się Straż Ochrony Kolei, a w północnym - Polregio.
 
Fasada odnowionego budynku będzie szklana, przy czym zmiana wyglądu elewacji - z uwagi na to, że obiekt znajduje się w ewidencji zabytków - będzie podlegała uzgodnieniom z konserwatorem zabytków. Cały obiekt zostanie też docieplony wełną mineralną.
 
Planowana modernizacja stacji Kielce obejmie również przebudowę torów, sieci trakcyjnej i urządzeń sterowania ruchem kolejowym.
 
Firmy zainteresowane przeprowadzeniem prac miały pierwotnie czas na złożenie oferty do czwartku (22 lipca) termin ten z uwagi na liczne zapytania został przesunięty do 9 sierpnia 2021 r. Wykonawca na przeprowadzenie prac będzie miał 17 miesięcy. Remont ma zostać przeprowadzony m.in. dzięki dofinansowaniu unijnemu. Ma kosztować około 30 mln zł.


Galeria zdjęć Kielce. Wizualizacja dworca kolejowego [Zdjęcia: 6]
icon-tag

Tagi do tego wpisu

Remont Dworzec PKP przetarg RK Kielce
other news

Podobne wiadomości

W Pińczowie powstaje nowoczesny dworzec. Co się zmieni? [ZDJĘCIA]

W Pińczowie powstaje nowoczesny dworzec. Co się zmieni? [ZDJĘCIA]

PKP ogłasza przetarg, miasto wciąż czeka

PKP ogłasza przetarg, miasto wciąż czeka

Remont dworca PKP coraz bliżej

Remont dworca PKP coraz bliżej

Spółka PKP S.A. ogłosiła przetarg na przebudowę kieleckiego dworca [WIZUALIZACJE]

Spółka PKP S.A. ogłosiła przetarg na przebudowę kieleckiego dworca [WIZUALIZACJE]