Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Prezydent Kielc powołał pełnomocnika ds. osób niepełnosprawnych

Jerzy Pióro został pełnomocnikiem prezydenta Kielc do spraw osób niepełnosprawnych. Jak mówi Bogdan Wenta, problemy i postulaty osób z niepełnosprawnościami, ich rodzin i opiekunów, to ważne zadania, które należy realizować i rozwiązywać z najwyższą starannością, stąd powołanie pełnomocnika, który będzie je wypełniał.

Autor: Ewa Golińska

01.06.2020 12:12

image 01.06.2020. Kielce. Na zdjęciu (od lewej): Jerzy Pióro - pełnomocnik prezydenta Kielc do spraw osób niepełnosprawnych i Bogdan Wenta - prezydent Kielc Fot. / Urząd Miasta Kielce

Do zadań pełnomocnika należy w szczególności: inicjowanie i koordynowanie miejskich programów służących poprawie warunków życia i integracji społecznej osób niepełnosprawnych, podejmowanie działań związanych z potrzebami i problemami tych osób w zakresie dostępu do informacji, ochrony ich praw i interesów, a także interweniowanie w indywidualnych sprawach w instytucjach publicznych oraz przedstawienie Prezydentowi Miasta Kielce problemów środowisk osób niepełnosprawnych i propozycji ich rozwiązań.

- Na początku tego roku powołaliśmy nowy skład Powiatowej Społecznej Rady do Spraw Osób Niepełnosprawnych. Środowiska osób niepełnosprawnych, z którymi odbywałem spotkania, sygnalizowały jednak także silną potrzebę powołania pełnomocnika w strukturach urzędu miasta. Dlatego od 1 czerwca taka osoba rozpoczęła pracę w urzędzie i będzie do codziennej dyspozycji mieszkańców Kielc- dodaje prezydent Wenta.

Jerzy Pióro przez ostatnie lata - do 2019 roku pełnił funkcję dyrektora Placówki Opieki Doraźnej "Azyl" w Kielcach. - Cytat, który przyświeca mojej pracy od lat, to słowa Marii Grzegorzewskiej: „Każdy ma prawo do szczęścia i swojego miejsca w społeczeństwie”. Będę dążył, poprzez swoją działalność i przy pełnej współpracy z prezydentem Kielc, do pomocy osobom niepełnosprawnym oraz rozwiązywania zgłaszanych przez nich problemów - mówi Jerzy Pióro.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Niepełnosprawni Bogdan Wenta RK Kielce Jerzy Pióro
other news

Podobne wiadomości

Prezydent nie powołał pełnomocnika, choć obiecał

Prezydent nie powołał pełnomocnika, choć obiecał

Kielce od ponad dwóch lat bez pełnomocnika ds. niepełnosprawnych

Kielce od ponad dwóch lat bez pełnomocnika ds. niepełnosprawnych

Czy niepełnosprawni będą mieli znów swojego pełnomocnika?

Czy niepełnosprawni będą mieli znów swojego pełnomocnika?