Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Prezydent dziękuje koneckim lekarzom i pielęgniarkom

Prezydent Andrzej Duda złożył oficjalne podziękowanie dla Specjalistycznego Szpitala im. Świętego Łukasza w Końskich za walkę z COVID-19. Z kolei Pierwsza Dama - Agata Kornahauser-Duda przekazała dla placówki ponad 5 tys. maseczek i przyłbic.

Autor: Magdalena Galas-Klusek

03.07.2020 13:51

image Zdjęcie archiwalne z 04.03.2020. Prezydent RP Andrzej Duda odwiedził wtedy szpital w Końskich. Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Jak mówi Wojciech Przybylski, dyrektor szpitala, dokładnie 4 miesiące temu zdiagnozowano pierwszą zakażoną osobę w Polsce. Prezydent przebywał wówczas z wizytą w Końskich.

- Wtedy też odbyło się robocze spotkanie z wojewodą świętokrzyskim i ze służbami sanitarnymi w naszym szpitalu. Dzisiaj po kilku miesiącach walki z COVID-19 pan prezydent skierował podziękowania dla pracowników służby zdrowia - zaznacza dyrektor.

Wojciech Przybylski dodaje, że pierwsza dama również wsparła szpital, co jest ważne dla personelu medycznego pracującego na pierwszym froncie walki z epidemią.

- Pani Agata Kornhauser-Duda przekazała nam darowiznę w postaci sprzętu potrzebnego do walki z COVID-19, czyli maseczki oraz przyłbice. To pokazuje, że jesteśmy pozytywnie postrzegani przez instytucje zewnętrzne - mówi dyrektor.

W koneckim szpitalu dziennie przyjmowanych jest od 100 do 150 pacjentów ambulatoryjnych.

Fot.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Andrzej Duda Agata Kornhauser-Duda Wojciech Przybylski RK Końskie koronawirus maseczki Specjalistyczny Szpitala w Końskich
other news

Podobne wiadomości

Końskie na ustach całego kraju. Czekamy na debatę

Końskie na ustach całego kraju. Czekamy na debatę

Barszcz Sosnowskiego dużym problemem w gminie Końskie

Barszcz Sosnowskiego dużym problemem w gminie Końskie

W gminie Końskie będzie więcej domów

W gminie Końskie będzie więcej domów