Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Prezes WOPR Piotr Molasy: z wodnych kąpielisk należy korzystać z rozsądkiem

Pogoda i trwający długi weekend sprzyjają nie tylko kąpielom słonecznym. Mimo, że oficjalne rozpoczęcie sezonu jeszcze przed nami, to wysokie temperatury zachęcają również do ochłodzenia się w wodzie.

Autor: Robert Szumielewicz

12.06.2020 14:40

image Zdjęcie ilustracyjne Fot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

Wyznaczonych kąpielisk jeszcze nie ma, ale m.in. na zalewie w podkieleckiej Cedzynie ratownicy już czuwają nad bezpieczeństwem wypoczywających. Woda jest już dość ciepła, bo jej temperatura waha się w granicach 20 stopni Celsjusza. Jednak z wodnych kąpieli należy korzystać z rozsądkiem, przestrzega Piotr Molasy, prezes Świętokrzyskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

- Bezwzględnie nad wodą wystrzegajmy się alkoholu. Pamiętajmy również o dzieciach. Jeśli nie pływają zbyt dobrze powinny mieć kamizelki ratunkowe. Wystrzegajmy się również gwałtownego wskakiwania do wody. Różnica temperatur może być bardzo niebezpieczna - radzi ratownik.

Zdaniem Piotra Molasy, pandemia koronawirusa sprawia, że ludzie są ostrożni i wypoczywają w niewielkich grupach.

- My też przestrzegamy reżimu związanego z pandemią. Środki dezynfekujące znajdują się nie tylko w toaletach, ale również na terenie ośrodka. Nie wiadomo jednak jak będą się zachowywać ludzie w pełni sezonu, bo spodziewamy się bardzo dużego ruchu. Tym bardziej, że większość Polaków będzie wypoczywać w kraju - mówi Piotr Molasy.

Na zalewie w Cedzynie można skorzystać ze sprzętu pływającego. Dostępne są m.in. łodzie wiosłowe, rowery wodne, kajaki, czy deski SUP.  Wsiadając do sprzętu pływającego warto również pamiętać o założeniu kamizelki ratunkowej mimo, że nie ma takiego obowiązku.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

kąpielisko WOPR RK Kielce kąpieliska Piotr Molasy
other news

Podobne wiadomości

Kielczanie odpoczywają nad wodą

Kielczanie odpoczywają nad wodą