Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Premiera w teatrze. „Dance Mom” zobaczymy online

„Dance Mom” to tytuł najnowszej premiery Teatru imienia Stefana Żeromskiego w Kielcach. Widzowie będą mogli ją zobaczyć online.

Autor: Dorota Klusek

22.04.2021 17:55

image 22.04.2021. Spektakl „Dance Mom” Fot. / Teatr im. Stefana Żeromskiego w Kielcach
Komentarze

Paulina Drozdowska z działu marketingu kieleckiej sceny dramatycznej wyjaśnia, że tytuł spektaklu nawiązuje do nazwy amerykańskiego reality show „Dance Moms”, którego fabuła koncentruje się na tańczących dzieciach i zachowaniach matek obserwujących konkurujące pociechy.

- Na scenie, obok profesjonalnych tancerzy, będzie amatorka, kobieta w średnim wieku, matka jednego z tancerzy. To wiąże się ściśle z tematyką utworu, ponieważ performerzy eksplorują temat rodzicielstwa, ale też w znaczeniu bardzo cielesnym. Pojawi się nawiązanie do teorii o ciele w ciele, o jedności, o więzi, która się w ten sposób tworzy, która jest nierozerwalna, ważna, intymna - dodaje Paulina Drozdowska.

Kobieta pojawi się w roli matki, ale też zostanie poruszony temat kobiet, które w pewnym wieku stają się niewidzialne, są wymazywane z kultury patriarchalnej.

Twórcy tak piszą o przedstawieniu:

„Dance Mom” to celebracja pokrewieństwa i taniec pochodnych ciał; taniec macierzyństwa bez dzieci i dzieci bez matek; mężczyzn, którzy chcą być matkami i matek, które chcą być dziećmi. Zanurzenie świata na powrót w baśni, w pieśni, canzonie i balladzie. Opera w warszawskim M4. To również pochwała dziedzictwa choreografek, które nazywamy matkami tańca i o których nie sposób zapomnieć.

Spektakl koprodukowany przez Teatr im. Stefana Żeromskiego w Kielcach oraz Nowy Teatr według koncepcji i choreografii Wojciecha Grudzińskiego. Partnerem produkcji są Teatr Studio im. Stanisława Ignacego Witkiewicza w Warszawie oraz Komuna/Warszawa. Powstał w ramach „Poszerzania pola” - programu choreograficznego warszawskiego Nowego Teatru i Art Stations Foundation, którego kuratorką jest Joanna Leśnierowska.

Spektakl będzie dostępny na internetowej stronie Nowego Teatru. Link będzie można również znaleźć w mediach elektronicznych Teatru im. S. Żeromskiego. Koszt dostępu 10 złotych.

Widzowie będą mogli zobaczyć spektakl „Dance Mom” premierowo online w sobotę, 24 kwietnia. Początek o godzinie 19.00.

Galeria zdjęć Spektakl „Dance Mom” (22.04.2021) [Zdjęcia: 13]
icon-tag

Tagi do tego wpisu

Kultura Teatr Teatr Żeromskiego spektakl RK Kielce KULTURA ONLINE
other news

Podobne wiadomości

To było wydarzenie! Paderewski zagrał w Kielcach

To było wydarzenie! Paderewski zagrał w Kielcach

Gmach Teatru imienia Stefana Żeromskiego w Kielcach odkrywa kolejne tajemnice

Gmach Teatru imienia Stefana Żeromskiego w Kielcach odkrywa kolejne tajemnice

Święto teatru znów online

Święto teatru znów online

Teatr imienia Stefana Żeromskiego znów odwołuje spektakle

Teatr imienia Stefana Żeromskiego znów odwołuje spektakle