Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Prawa i obowiązki pracodawcy i pracownika w czasie pandemii

- Na polecenie pracodawcy, pracownik wykonujący pracę zdalną ma obowiązek prowadzić ewidencję wykonanych czynności - tłumaczyła w programie „Na każdą pogodę” nadinspektor pracy Barbara Kaszycka, z Okręgowego Inspektoratu Pracy w Kielcach.

Autor: Paweł Solarz

23.02.2021 10:40

image 23.02.2021. Kielce. Na zdjęciu: Barbara Kaszycka - Okręgowy Inspektorat Pracy w Kielcach Fot. Piotr Kwaśniewski / Radio Kielce
Komentarze

Gość wyjaśniła, że ewidencja ma uwzględniać opis czynności, a także datę oraz czas ich wykonania.
Zgodnie z ustawą z marca ubiegłego roku o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 praca zdalna nie ma wpływu na przysługujący pracownikowi wymiar urlopu wypoczynkowego.

Pracownik ma prawo do urlopu na tych samych zasadach, jak gdyby wykonywał pracę w normalnym trybie. Barbara Kaszycka dodała, że pracownicy i inne osoby zatrudnione, ale poddane obowiązkowej kwarantannie mogą, za zgodą pracodawcy świadczyć pracę zdalną i otrzymywać wynagrodzenie. W przypadku, gdy wykonywanie pracy zdalnej nie jest możliwe, to wówczas za okres kwarantanny przysługuje wynagrodzenie chorobowe w wysokości 80 proc.

Posłuchaj audycji

Część pierwsza:

Część druga:

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Na Każdą Pogodę