Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

„Pracodawca przyjazny WOT” – druga edycja konkursu

Rozpoczyna się druga edycja projektu skierowanego dla pracodawców żołnierzy obrony terytorialnej. Zrozumienie przez pracodawców misji i zadań WOT warunkuje rozwój formacji, stwarza także możliwości do niezakłóconego pełnienia terytorialnej służby wojskowej przez osoby aktywne zawodowo.

22.04.2021 07:34
Źródło: WOT

image Konkurs „Pracodawca przyjazny WOT” Fot. / mat. prasowe
Komentarze

Jak informuje Daniel Woś, rzecznik prasowy 10. Świętokrzyskiej Brygady OT, formacja opiera swój potencjał na żołnierzach-ochotnikach, dlatego współpraca z pracodawcami jest szczególnie ważna.

- Obecnie w szeregach WOT służy ponad 27 tys. żołnierzy, spośród których blisko 60 proc. deklaruje stałe zatrudnienie. Żołnierze łączą pełnienie służby wojskowej z życiem rodzinnym i zawodowym. Uzyskanie równowagi jest możliwe wtedy, gdy pracodawca wspiera swojego pracownika i rozumie znaczenie jego służby. Wsparcie ze strony pracodawców jest nieocenionym bodźcem, który niejednokrotnie odgrywa kluczową rolę podczas podejmowania decyzji o przystąpieniu do WOT - mówi.

Konkurs skierowany jest do pracodawców zatrudniających żołnierzy pełniących terytorialną służbę wojskową i ma na celu wyłonienie oraz wyróżnienie pracodawców, którzy swoją postawą poprzez tworzenie dobrych warunków panujących w zakładach pracy wspierają pracowników-żołnierzy obrony terytorialnej, rozumieją istotę budowy formacji, w tym realizowane przez nią cele i zadania, szczególnie w aspekcie lokalnym.

- Projekt stawia na postawy pracodawców, którzy rozumieją korzyści, ale i prawa oraz obowiązki, jakie wynikają z tytułu zatrudniania pracowników pełniących terytorialną służbę wojskową. Buduje przekonanie, że zatrudniając żołnierzy OT, pracodawcy osiągają podwójne korzyści: mają dobrze wyszkolonych pracowników oraz aktywnie włączają się w budowanie systemu bezpieczeństwa kraju - dodaje.

Istotnym elementem konkursu „Pracodawca przyjazny WOT” jest wyłonienie pracodawców na szczeblu wojewódzkim w ramach czterech kategorii konkursowych:

- mikro przedsiębiorstwa – do 10 zatrudnionych osób;

- małe przedsiębiorstwa – zatrudniające poniżej 50 osób;

- średnie przedsiębiorstwa – zatrudniające powyżej 50 osób;

- podmioty publiczne (z wyłączeniem przedsiębiorstw).

Konkurs prowadzony jest w 15 województwach, co daje 60 laureatów. Spośród laureatów szczebla wojewódzkiego wyłonionych zostanie czworo zwycięzców na szczeblu centralnym, prowadzonym w Dowództwie Wojsk Obrony Terytorialnej.

- Komisja wyznaczona z dowództwa wyłoni i wyróżni pracodawców, którzy zatrudniając żołnierzy pełniących terytorialną służbę wojskową, wdrażają rozwiązania ułatwiające łączenie służby z pracą, dostrzegają korzyści płynące z zatrudniania w swojej firmie żołnierzy OT, rozumieją znaczenie terytorialnej służby wojskowej w wymiarze nie tylko obronnym i społecznym, ale i biznesowym oraz dostrzegają w zatrudnianiu żołnierzy potencjał kompetencji - „umiejętności podwójnego zastosowania” cennych zarówno na rynku pracy, jak i w życiu osobistym - podkreśla.

Zgłoszenia do konkursu w terminie do 30 czerwca składają do swoich brygad nie tylko żołnierze OT. Przedsiębiorcy, którzy zatrudniają wojskowych i cenią tę ideę, mogą także samodzielnie zgłosić swoją firmę.

INFORMACJE NA TEMAT KONKURSU, REGULAMIN ORAZ WNIOSKI DO ZGŁASZANIA KANDYDATÓW

W pierwszej edycji tytuł „Pracodawcy przyjaznego WOT” został przyznany Tomaszowi Kądziołce, prezesowi Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury. Wyróżnionych też zostało trzynastu laureatów szczebla wojewódzkiego. W województwie świętokrzyskim w pierwszej edycji konkursu nagrodę otrzymała Poczta Polska region sieci Kielce.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

RK Kielce WOT
other news

Podobne wiadomości

WOT zwiększa wsparcie medyków. Opieka nad przewlekle chorymi pacjentami

WOT zwiększa wsparcie medyków. Opieka nad przewlekle chorymi pacjentami

Żołnierze WOT zapewniają świąteczną łączność

Żołnierze WOT zapewniają świąteczną łączność

Żołnierze WOT uczcili pamięć bohaterów

Żołnierze WOT uczcili pamięć bohaterów

Nowi ochotnicy już w szeregach WOT

Nowi ochotnicy już w szeregach WOT