Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Powstał Fundusz Wsparcia Sił Zbrojnych

We wtorek 10 maja br. szef MON z panią Beatą Daszyńską-Muzyczką, Prezes Banku Gospodarstwa Krajowego podpisali umowę dotyczącą Funduszu Wsparcia Sił Zbrojnych. Celem funduszu jest znaczące zwiększenie nakładów na modernizację Wojska Polskiego.

10.05.2022 16:48
Źródło: MON

image Na zdjęciu (od lewej): Mariusz Błaszczak - -minister obrony narodowej, Beata Daszyńską-Muzyczką - prezes Banku Gospodarstwa Krajowego Fot. CHEMPEREK LESZEK / MON
Komentarze

Utworzony w Banku Gospodarstwa Krajowego Fundusz Wsparcia Sił Zbrojnych to jedno z nowych rozwiązań w zakresie finansowania Wojska Polskiego. Wynika z ustawy o obronie Ojczyzny, która weszła w życie 23 kwietnia br. Określa ona zasady m.in. dokonywania wypłat ze środków Funduszu.

- Te wszystkie nasze transakcje i zamówienia dotyczą sprzętu najnowocześniejszego, najlepszego w swojej klasie. Natomiast jeżeli chodzi o ilość tego sprzętu, to obecnie jest ona jeszcze zbyt mała, żeby zapewnić odstraszanie. W związku z tym Fundusz Wsparcia Sił Zbrojnych umożliwi nam zwiększenie zakresu naszych zamówień. To co dzieje się za naszą granicą pokazuje, że Rosja prowadzi politykę imperialną. Zagraża swoim sąsiadom i atakuje ich. To zjawisko było częściowo niedostrzegane, ale dziś opinia światowa jednoznacznie wspiera Ukrainę w przeciwstawianiu się inwazji rosyjskiej. Ale żeby odstraszyć agresora, spowodować, żeby nie poszedł dalej, Wojsko Polskie musi być jeszcze silniejsze niż dotychczas - dodał szef MON.

other news

Podobne wiadomości

Kielecka przychodnia wojskowa otrzyma prestiżowe wyróżnienie MON

Kielecka przychodnia wojskowa otrzyma prestiżowe wyróżnienie MON

Wiemy co MON chce kupić w Stanach Zjednoczonych

Wiemy co MON chce kupić w Stanach Zjednoczonych