Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Powiat sandomierski skorzysta z tarczy samorządowej

14,4 mln złotych z rządowego Funduszu Inwestycji Samorządowych trafi do samorządów z powiatu sandomierskiego. Symboliczne czeki przekazał wójtom i burmistrzom, poseł Marek Kwitek z Prawa i Sprawiedliwości. Parlamentarzysta zapewnił, że w ciągu kilku tygodni te pieniądze trafią na konta gmin i powiatu.

Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik

25.06.2020 17:35

image 25.06.2020. Sandomierz. Przekazanie czeków gminom powiatu sandomierskiego z rządowego Funduszu Inwestycji Samorządowych Fot. Grażyna-Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

Poseł dodał, że samorządy mogą wydać te pieniądze według własnego uznania. Może  to być budowa kanalizacji, wodociągów, remonty dróg, ale również wkład własny do inwestycji dofinansowanych z funduszy zewnętrznych. Zaznaczył, że niezależnie od tego nadal funkcjonuje Fundusz Dróg Samorządowych.

- Myślę, że jest to ważne wsparcie dla samorządów. W Polsce 40 proc. inwestycji prowadzą właśnie one. Te pieniądze pozytywnie odczują także przedsiębiorcy, bo skoro będą realizowane inwestycje, to oni na tym skorzystają - powiedział poseł Marek Kwitek.

Marek Łukaszek, wójt gminy Dwikozy stwierdził, że ponad 14 mln złotych dla powiatu sandomierskiego to potężny zastrzyk finansowy. Dodał, że za to należy docenić rząd, parlament i prezydenta RP. Przyznał że w tym roku, z powodu epidemii, dochody samorządów są skromniejsze, dlatego tym bardziej dodatkowe pieniądze są potrzebne.

Najwięcej pieniędzy wśród sandomierskich samorządów otrzymał Sandomierz. Jest to kwota 2,6 mln złotych. Paweł Niedźwiedź, zastępca burmistrza zapowiedział, że te pieniądze zostaną wykorzystane na rewitalizację parku miejskiego.

Dokończenie przebudowy tego miejsca z powodu epidemii koronawirusa zostało przesunięte na przyszły rok, ale ponieważ pojawiły się nieoczekiwane pieniądze, inwestycja zostanie wykonana do końca tego roku.

Z Funduszu Inwestycji Samorządowych w powiecie sandomierskim pozostałe gminy otrzymały następujące kwoty:

- Koprzywnica: 1 mln 905 tys zł
- Klimontów: 2 mln 487 tys zł
- Zawichost: 500 tys zł
- Samborzec: 733 tys zł
- Łoniów: 1 mln 084 tys zł
- Wilczyce: 500 tys zł
- Obrazów: 1 mln 361 tys zł

Galeria zdjęć Sandomierz. Przekazanie czeków gminom powiatu sandomierskiego z rządowego Funduszu Inwestycji Samorządowych (25.06.2020) [Zdjęcia: 17]
icon-tag

Tagi do tego wpisu

Samborzec Obrazów Koprzywnica Łoniów Zawichost Wilczyce Dwikozy Marek Kwitek RK Sandomierz Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg Paweł Niedźwiedź Marek Łukaszek Fundusz Inwestycji Samorządowych
other news

Podobne wiadomości

Miliony złotych na inwestycje w powiecie jędrzejowskim

Miliony złotych na inwestycje w powiecie jędrzejowskim

11 mln zł na inwestycje w powiecie staszowskim

11 mln zł na inwestycje w powiecie staszowskim

Nowy program dla samorządów. Znamy szczegóły

Nowy program dla samorządów. Znamy szczegóły

Ogromne pieniądze dla samorządów dzięki Funduszowi Inwestycji Samorządowych

Ogromne pieniądze dla samorządów dzięki Funduszowi Inwestycji Samorządowych