Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Powiat ostrowiecki i gmina Ćmielów chętnie korzystają z rządowych dofinansowań na drogi

Pół miliona złotych kosztował remont ponad kilometrowego odcinka ulicy Skała w Ćmielowie. Droga zarządzana przez Starostwo Powiatowe w Ostrowcu Św. już jest wyremontowana i cieszy mieszkańców, którzy od wielu lat narzekali na dziury i nierówności.

Autor: Emilia Sitarska

16.07.2020 10:32

image 16.07.2020. Ćmielów. Wyremontowana droga na ulicy Skała Fot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

16.07.2020. Ćmielów. Na zdjęciu: Mariusz Pasternak - radny powiatowy prezentujący stan drogi przed remontemFot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

Niejednokrotnie radni powiatowi apelowali podczas sesji o zajęcie się zniszczoną nawierzchnią.

Przewodniczący rady osiedla nr 3 Stanisław Samson mówi, że droga była w opłakanym stanie.

- Na wsi Borownia jest kopalnia, jeżdżą tędy ciężkie sprzęty z piachem i żwirem. Droga była w złym stanie. Teraz są trzy nowe warstwy i sądzę, że droga będzie służyć dłuższy czas - mówi Stanisław Samson.

Inwestycję wspólnie zrealizowało starostwo przy dużym wsparciu finansowym gminy Ćmielów. Starosta ostrowiecki Marzena Dębniak mówi, bez współpracy nie udałoby się wyremontować kolejnej drogi w tej części powiatu. Na ulicy Skała zmodernizowano prawie 1300 metrów drogi.

16.07.2020. Ćmielów. Na zdjęciu (od lewej): Joanna Suska - burmistrz Ćmielowa, Andrzej Jabłoński - wicestarosta ostrowiecki, Mariusz Pasternak - przewodniczący rady powiatu, Marzena Dębniak - starosta ostrowieckiFot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

- To prawie 500 tys. zł, z czego z Funduszu Dróg Samorządowych dostaliśmy tylko 50 proc. dofinansowania. Resztę, w większej części pokryła jako wkład własny gmina Ćmielów, a pozostałą kwotę dołożył powiat - mówi Marzena Dębniak.

Jak mówi burmistrz Ćmielowa Joanna Suska, ulica Skała to ważna trasa łącząca z północną częścią gminy i takimi miejscowościami jak: Borownia, Podgrodzie, czy Smyków. Jak dodaje, gmina wydała z budżetu na ten cel 188 tys. zł, co jest bardzo dużą kwotą dla jej budżetu.

- Byłam tą osobą wnioskującą, bo miałam świadomość, że jeśli nie weźmiemy udziału finansowego to ta inwestycja może się nie udać - mówi Joanna Suska.

Starostwo wraz z gminą wspólnie chcą także zrealizować remont byłej drogi wojewódzkiej, prowadzącej przez centrum miasta. Pod oddaniu obwodnicy miasteczka ten trakt otrzymał status drogi powiatowej.

16.07.2020. Ćmielów. Wyremontowana droga na ulicy SkałaFot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Ćmielów powiat ostrowiecki Starostwo Powiatowe RK Ostrowiec Św. Fundusz Dróg Samorządowych Marzena Dębniak Joanna Suska
other news

Podobne wiadomości

Ćmielów skromnie świętuje urodziny

Ćmielów skromnie świętuje urodziny

Ćmielów upamiętnia ważne postaci i dba o estetykę

Ćmielów upamiętnia ważne postaci i dba o estetykę

Gmina Ćmielów refunduje mieszkańcom koszty zakupu leków

Gmina Ćmielów refunduje mieszkańcom koszty zakupu leków

Ćmielów jak Ciechocinek jeszcze w tym roku

Ćmielów jak Ciechocinek jeszcze w tym roku