Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Powiat kielecki krajowym liderem. Dzięki rządowemu dofinansowaniu oddano do użytku kolejne drogi

Kolejne 16 kilometrów tras wybudowanych dzięki Funduszowi Dróg Samorządowych oddano do użytku w powiecie kieleckim.

Autor: Michał Kita

29.07.2020 15:12

image 29.07.2020. Radomice. Konferencja dotycząca inwestycji drogowych w ramach funduszu dróg samorządowych. Na zdjęciu (od lewej): Marcin Bęben - dyrektor generalny Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego w Kielcach, Jacek Kuzia - przewodniczący rady powiatu kieleckiego, Krzysztof Słoń - senator, Mirosław Gębski - starosta kielecki, Krzysztof Lipiec - poseł, Zbigniew Koniusz - wojewoda świętokrzyski, Cezary Majcher - członek zarządu powiatu, Katarzyna Sidło - sołtys Radomice II, Marian Buras - burmistrz Miasta i Gminy Morawica Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Jak informuje starosta Mirosław Gębski, dzięki rządowemu wsparciu nową nawierzchnię uzyskały trasy w Radomicach w gminie Morawica, Ujnach w gminie Pierzchnica, a także Siekiernie i Psarach w gminie Bodzentyn.

- Wartość tych inwestycji to 4 mln zł. Rządowe dofinansowanie wyniosło 80 procent, pozostałą kwotę dołożyło starostwo powiatowe oraz trzy gminy - podkreśla.

Zdaniem posła Krzysztofa Lipca, prezesa świętokrzyskich struktur Prawa i Sprawiedliwości, to duży powód do radości, bo powiat kielecki jest największym beneficjentem Funduszu Dróg Samorządowych w skali kraju.

- Dziś po drogach powiatu kieleckiego jeździ się zdecydowanie lepiej, te trasy są zdecydowanie mniej wyboiste niż jeszcze jakiś czas temu. Wsparcie samorządów lokalnych w poprawie infrastruktury drogowej było głównym celem funduszu. Cieszy fakt, że dzięki temu wsparciu samorządy mogą remontować drogi z niewielkimi nakładami własnymi - podkreśla.

Senator PiS Krzysztof Słoń zaznacza, że Fundusz Dróg Samorządowych, mimo iż uchwalony na długo przed pandemią koronawirusa, jest także swego rodzaju tarczą antykryzysową, która pomaga realizować samorządom ważne inwestycje komunikacyjne.

- Otwierane inwestycje drogowe są bardzo potrzebne dla mieszkańców, jak również dla lokalnej gospodarki. Ich realizacja wiązała się z zaangażowaniem wielu firm oraz ludzi. To zaplanowane działanie, które pozwala zabezpieczyć miejsca pracy w budownictwie drogowym. Na uwagę zasługuje również fakt, że często realizują je firmy z naszego regionu i powiatu - dodaje.

W uroczystości otwarcia dróg w Radomicach w gminie Morawica wziął udział także, wojewoda świętokrzyski Zbigniew Koniusz. Jak zaznaczył, Fundusz Dróg Samorządowych idealnie wpisuje się w potrzeby lokalnych społeczności.

- To projekt świetnie odbierany przez samorządy o czym świadczy fakt, że z dnia na dzień przybywa wyremontowanych dróg. Przekłada się to realnie na wzrost bezpieczeństwa mieszkańców oraz komunikacji województwa nie tylko zewnętrznej ale również wewnętrznej - dodaje.

Burmistrz Morawicy Marian Buras zaznacza, że droga w Radomicach to nie jedyna inwestycja zrealizowana z Funduszu Dróg Samorządowych.

- Tylko w tym roku, oprócz otwarcia drogi w Radomicach, oddano do użytku także drogę w miejscowości Nida. Łącznie to ponad dziewięć kilometrów dróg i kilometr chodnika. O łącznej wartości około 2 mln zł - wyjaśnia.

Powiat kielecki w 2019 roku był krajowym liderem w pozyskiwaniu pieniędzy z Funduszu Dróg Samorządowych. Kwota przeznaczona na inwestycje wynosiła 80 mln zł. Natomiast w tym roku do powiatu kieleckiego na inwestycje drogowe przeznaczono ponad 70 mln zł.

Galeria zdjęć Radomice. Konferencja dotycząca inwestycji drogowych w ramach funduszu dróg samorządowych (29.07.2020) [Zdjęcia: 21]
icon-tag

Tagi do tego wpisu

Krzysztof Lipiec Krzysztof Słoń Morawica Pierzchnica Bodzentyn Starostwo Powiatowe Powiat Kielecki Marian Buras Mirosław Gębski wojewoda świętokrzyski RK Kielce Fundusz Dróg Samorządowych Zbigniew Koniusz
other news

Podobne wiadomości

Nowe drogi w powiecie kieleckim  za rządowe pieniądze

Nowe drogi w powiecie kieleckim za rządowe pieniądze

Powiat i miasto chcą wspólnie zabiegać o dotacje na ważne drogowe inwestycje

Powiat i miasto chcą wspólnie zabiegać o dotacje na ważne drogowe inwestycje

Powiat ostrowiecki i gmina Ćmielów chętnie korzystają z rządowych dofinansowań na drogi

Powiat ostrowiecki i gmina Ćmielów chętnie korzystają z rządowych dofinansowań na drogi

W Piekoszowie nowa droga dzięki rządowej dotacji

W Piekoszowie nowa droga dzięki rządowej dotacji