Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Posłowie PiS w Chmielniku: nie można dzielić Polski na aglomeracje i małe miejscowości

Przed przywróconym do działania w 2016 roku komisariatem policji w Chmielniku posłowie Prawa i Sprawiedliwości przekonywali do pójścia na wybory i oddania głosu na Andrzeja Dudę.

Autor: Anna Głąb

10.07.2020 14:41 / Aktualizacja 10.07.2020 14:57

image 10.07.2020. Chmielnik. Konferencja parlamentarzystów Prawa i Sprawiedliwości. Na zdjęciu: Mariusz Ściana - członek Zarządu Powiatu Kieleckiego, Andrzej Kryj - poseł PiS, Agata Wojtyszek - poseł PiS, Bartłomiej Dorywalski - poseł PiS, Paweł Wójcik - burmistrz Chmielnika Fot. Anna Głąb / Radio Kielce

Agata Wojtyszek, Andrzej Kryj i Bartłomiej Dorywalski wskazywali na różnice w rozwoju małych miejscowości, takich jak Chmielnik, które są dostrzegalne na przestrzeni ostatnich pięciu lat.

- Przykładem takich zmian może być przywrócenie działania posterunku policji w Chmielniku - mówiła poseł Agata Wojtyszek.

- Za czasów rządów PO-PSL zamknięte zostało ponad 400 posterunków, tysiąc szkół i tysiąc punktów pocztowych. Dziś możemy zdecydować, jaka będzie przyszłość Polski - mówiła parlamentarzystka.

Poseł Andrzej Kryj mówiąc o kluczowych decyzjach prezydentury Andrzeja Dudy wymieniał: rodzinę, pracę, bezpieczeństwo i rozwój. Przykładem takich działań jest odtwarzanie posterunków policji. Podobnie jest w przypadku straży pożarnej. Ta służba została w znaczący sposób w ostatnich latach doinwestowana. Duże zmiany podczas prezydentury Andrzeja Dudy zaszły także w przypadku wizerunku kraju za granicą. Polska ma silnych sojuszników, dla których jest znaczącym partnerem.

Poseł Bartłomiej Dorywalski mówił, że z jego doświadczenia samorządowego i parlamentarnego wynika że Polski nie należy dzielić na duże aglomeracje i małe miejscowości.

- Nie może być tak, że duże aglomerację są rozwijane, a małe stanowią jedynie źródło siły roboczej - mówił.

Dodał, że niedzielne wybory są najważniejsze w ostatnich trzech dekadach, bo zdecydujemy w którą stronę będzie szła Polska.

Burmistrz Chmielnika Paweł Wójcik zaznaczył, że gmina dużo zyskała na wspólnych działaniach rządu, prezydenta i samorządu.

- Posterunek policji, szkoły, drogi czy budynek dla jednostki straży pożarnej to wiele milionów złotych, które zmieniło oblicze samego miasteczka, jak i sołectw wchodzących w skład gminy - podkreślał.

Parlamentarzyści przypomnieli także o „Bitwa o wozy". Po drugiej turze, strażacy w gminach z najwyższą frekwencją w całym kraju dostaną 28 samochodów gaśniczych.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Chmielnik Andrzej Duda wybory prezydenckie Agata Wojtyszek RK Kielce Bartłomiej Dorywalski Andrzej Kryj Paweł Wójcik
other news

Podobne wiadomości

Parlamentarzyści PiS przekonują: Andrzej Duda to jedyny wiarygodny kandydat

Parlamentarzyści PiS przekonują: Andrzej Duda to jedyny wiarygodny kandydat

Mateusz Morawiecki przekonywał, że Andrzej Duda jest gwarantem rozwoju Polski

Mateusz Morawiecki przekonywał, że Andrzej Duda jest gwarantem rozwoju Polski

Andrzej Duda zdecydowanym faworytem według bukmacherów

Andrzej Duda zdecydowanym faworytem według bukmacherów

Chmielnik doczeka się obwodnicy. Inwestycja znalazła się w programie budowy 100 obwodnic

Chmielnik doczeka się obwodnicy. Inwestycja znalazła się w programie budowy 100 obwodnic