Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Poseł Lipiec wspiera badanie nauczycieli

Nauczyciele z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wiślicy zostali dziś przebadani w kierunku koronawirusa.

Autor: Daniel Lenart

27.08.2020 14:48

image 27.08.2020 Wiślica. Na zdjęciu poseł Krzysztof Lipiec i nauczyciele oczekujący na pobranie materiału biologicznego do badań na obecność koronawirusa Fot. Daniel Lenart / Radio Kielce

Inicjatorami akcji były władze samorządowe miasta, a w pomoc aktywnie włączył się poseł Krzysztof Lipiec, lider świętokrzyskiego Prawa i Sprawiedliwości, który zwrócił się o pomoc do Regionalnego Centrum Naukowo-Technologicznego w Podzamczu.

Parlamentarzysta podkreśla, że badania dadzą nauczycielom pewność co do stanu zdrowia.

- Z całą pewnością takie badanie wpływa na poczucie bezpieczeństwa. Nauczyciele chcą mieć pewność, że idąc do swoich podopiecznych są zdrowi, zwłaszcza kiedy w całym świecie panuje epidemia. To cenna inicjatywa władz samorządowych Wiślicy, że zdecydowały się na takie badania - podkreśla poseł.

Jacek Gocyk, przewodniczący Rady Miasta w Wiślicy sam jest nauczycielem. Jak mówi, on i reszta grona pedagogicznego chcą być pewni swojego bezpieczeństwa.

Joanna Białkiewicz dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wiślicy informuje, że przebadanych zostało około 50 nauczycieli.

- W dobie pandemii każdy potrzebuje poczucia bezpieczeństwa. My ze strachem rozpoczynamy rok szkolny. W szkole zachowanie dystansu jest bardzo trudne. Więc pewność, że jesteśmy zdrowi pozwoli nam spokojniej przystąpić do pracy - tłumaczy.

Marcin Zawierucha, dyrektor Regionalnego Centrum Naukowo-Technologicznego w Podzamczu informuje, że jego pracownicy przeprowadzą badania genetyczne materiału biologicznego z wymazów pobranych od nauczycieli. To badanie bardzo precyzyjne i już jutro nauczyciele będą wiedzieli czy są zdrowi.

Dziś podobne badania przeszli również nauczyciele w gminie Tuczępy.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Krzysztof Lipiec Wiślica Regionalne Centrum Naukowo-Technologiczne w Chęcinach RK Kazimierza Wielka Tuczępy Jacek Gocyk Marcin Zawierucha koronawirus
other news

Podobne wiadomości

Poseł Lipiec: silna i niezależna Białoruś to bezpieczna Polska

Poseł Lipiec: silna i niezależna Białoruś to bezpieczna Polska

Poseł Lipiec dziękował rolnikom za ciężką pracę

Poseł Lipiec dziękował rolnikom za ciężką pracę

Poseł Krzysztof Lipiec oddał hołd legendarnemu legioniście

Poseł Krzysztof Lipiec oddał hołd legendarnemu legioniście

W gminie Wiślica powstaje przystań kajakowa

W gminie Wiślica powstaje przystań kajakowa