Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Poseł Lipiec: KGW pomagają przekazywać tradycje i wartości

- Koła Gospodyń Wiejskich są ostoją tradycyjnych wartości - mówił w Maleńcu podczas spotkania Powiatowej Rady Kół Gospodyń Wiejskich poseł Krzysztof Lipiec.

Autor: Magdalena Galas-Klusek

04.07.2020 19:55

image 04.07.2020. Maleniec. Powiatowa Rada Kół Gospodyń Wiejskich. Na zdjęciu (po prawej): Krzysztof Lipiec - lider świętokrzyskich struktur PiS Fot. Magdalena Galas-Klusek / Radio Kielce
Komentarze

Szef świętokrzyskich struktur Prawa i Sprawiedliwości w regionie podkreślał, że kiedyś koła gospodyń przyciągały jedynie nieliczne seniorki, a teraz pojawiają się tam coraz młodsze kobiety, a nawet całe rodziny, które łączą wspólne wartości.

- Koła Gospodyń Wiejskich naprawdę są wielką wartością, która pomaga w przekazywaniu tradycji i tradycyjnych wartości - zaznaczył parlamentarzysta.

Krzysztof Lipiec dodał, że w świecie, który wszystko relatywizuje to właśnie tradycja odgrywa wielką rolę w zachowaniu tożsamości.

Podczas spotkania odbyły się szkolenia skierowane dla aktywnych kobiet. Jak mówi Ewa Nowak gospodyni z koła „KGW Cepterki” w Modliszewicach, dowiedziała się, jak pozyskiwać środki na remont świetlicy, czy powstanie lokalnego muzeum. Część szkoleń dotyczyła też podstawy gry na instrumentach.

- Mamy w Modliszewicach chór, ale chcielibyśmy założyć zespół muzyczny, który wystąpiłby choćby podczas festiwalu rodzinnego - dodała.

W szkoleniach wzięło udział 90 pań.

Galeria zdjęć Maleniec. Powiatowa Rada Kół Gospodyń Wiejskich (04.07.2020) [Zdjęcia: 12]
icon-tag

Tagi do tego wpisu

Krzysztof Lipiec Maleniec Koło Gospodyń Wiejskich RK Końskie
other news

Podobne wiadomości

Dodatkowe wsparcie dla kół gospodyń wiejskich

Dodatkowe wsparcie dla kół gospodyń wiejskich

Koło gospodyń przygotowało świąteczne ozdoby z surowców wtórnych

Koło gospodyń przygotowało świąteczne ozdoby z surowców wtórnych

Rząd wyciąga rękę do kół gospodyń wiejskich

Rząd wyciąga rękę do kół gospodyń wiejskich