Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Popękany asfalt zastąpią zwykłe kamienie

Zniszczone chęcińskie uliczki wkrótce nabiorą nowego blasku. Gmina otrzymała pozwolenie na budowę i już niebawem rozpocznie się procedura przetargowa związana z wyłonieniem wykonawcy. Prace są możliwe dzięki unijnemu dofinansowaniu.

Autor: Monika Miller

05.11.2020 12:28

image 05.11.2020. Chęciny. Okolice ulic Długiej i Radkowskiej Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Burmistrz Robert Jaworski informuje Radio Kielce, że projekt budowlany jest wykonany w oparciu o zalecenia Świętokrzyskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków i został dostosowany do historycznego charakteru miasta.

Wyremontowane zostaną m.in. drogi dojazdowe do domów. Dotychczas były zrobione z asfaltu, który na przestrzeni lat popękał lub ze zwykłych kamieni.

- Zniszczone zakamarki naszego historycznego miasta przejdą całkowitą przemianę. Wąskie uliczki oraz place zostaną wybrukowane. Po rewitalizacji nie tylko nabiorą wyjątkowego uroku, ale będą także bezpieczne dla mieszkańców i turystów. Z pewnością wpiszą się w klimatyczny charakter Chęcin - mówi burmistrz.

W ramach inwestycji zostanie wyremontowany łącznik między ulicą Radkowską, a ulicą Długą wraz z placem targowym oraz małymi uliczkami przyległymi do ulicy Długiej w kierunku ulicy Radkowskiej. Nowego wyglądu nabierze także łącznik pomiędzy ulicą Długą, a ulicą Ojca Czesława Domańskiego. Ponadto modernizacje przejdą uliczki przyległe do ulicy Czesława Domańskiego, między innymi dochodząca do ulicy Łokietka. Odnowiona będzie też Spokojna i uliczki przyległe do ulicy Staszica.

Inwestycja powinna zakończyć się do końca lipca 2021 roku.

Rewitalizacja ulic jest jedną z czterech części dużego projektu, na który władze gminy Chęciny uzyskały 4,2 mln zł. dofinansowania unijnego. W ramach inwestycji jest także zawarta budowa parku miejskiego oraz miejskiej biblioteki wraz z miejscem dla seniorów.

Galeria zdjęć Chęciny. Okolice ulic Długiej i Radkowskiej (05.11.2020) [Zdjęcia: 11]
icon-tag

Tagi do tego wpisu

Unia Europejska rewitalizacja Chęciny Robert Jaworski RK Kielce dofinansowanie Wojewódzki Konserwator Zabytków
other news

Podobne wiadomości

Chęciny rozbudowują sieć ścieżek rowerowych

Chęciny rozbudowują sieć ścieżek rowerowych

Chęciny stawiają na sport. W gminie powstaną trzy nowoczesne boiska

Chęciny stawiają na sport. W gminie powstaną trzy nowoczesne boiska

Nauczyciele z gminy Chęciny przeszli testy na obecność koronawirusa

Nauczyciele z gminy Chęciny przeszli testy na obecność koronawirusa

Powstanie nowy żłobek w gminie Chęciny

Powstanie nowy żłobek w gminie Chęciny