Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Pomoc na wagę złota. Sandomierscy samorządowcy kupują chryzantemy

Prawie 100 doniczkowych chryzantem kupili sandomierscy samorządowcy od lokalnego producenta tych kwiatów. To sposób na wsparcie w trudnej sytuacji, w jakiej znalazła się cała branża po decyzji o zamknięciu cmentarzy. Pieniądze na zakup pochodziły ze zbiórki przeprowadzonej przez burmistrza oraz miejskich radnych.

Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik

02.11.2020 15:49

image 02.11.2020 Sandomierz. Członkowie zarządu powiatu sandomierskiego oraz radni kupili i złożyli chryzantemy w miejscach pamięci Fot. / Starostwo Powiatowe w Sandomierzu

Jak informuje Michał Mendak, rzecznik Urzędu Miasta w Sandomierzu, burmistrz Marcin Marzec z wiceprzewodniczącymi rady miasta: Piotrem Chojnackim i Jerzym Żyłą złożyli kwiaty w miejscach pamięci w mieście. Chryzantemy ustawiono przed pomnikami: Jana Pawła II, ofiar terroru niemieckiego z lat 1939-1945 i tablicami na ścianie Ratusza, upamiętniającymi pomordowanych przez Niemców w czasie II wojny światowej oraz poległych w wojnie polsko-bolszewickiej. Kwiaty zaniesiono także do wojskowej części cmentarza katedralnego, przed pomnik 2. Pułku Piechoty Legionów i 4. Pułku Saperów.

02.11.2020 Sandomierz. Członkowie zarządu powiatu sandomierskiego oraz radni kupili i złożyli chryzantemy w miejscach pamięciFot. Starostwo Powiatowe w Sandomierzu

Jutro, kiedy cmentarze będą już otwarte, burmistrz wraz z radnymi przekaże kwiaty do Społecznego Komitetu Odnowy Cmentarza Katedralnego, aby stanęły na zabytkowych nagrobkach, które znajdują się pod opieką tej organizacji.

Producentów chryzantem w podobny sposób wsparły także władze powiatu sandomierskiego. Ze składki przeprowadzonej wśród członków zarządu oraz radnych kupiono ponad 80 chryzantem w doniczkach. Starosta Marcin Piwnik złożył kwiaty m.in. przy pomnikach upamiętniających ofiary II wojny światowej, a także w kilku miejscowościach powiatu: w Łoniowie przy pomniku poległych w wojnie polsko- bolszewickiej, w Sulisławicach przy pomniku Oddziału Partyzanckiego ”Jędrusie” i w Koprzywnicy przed pomnikiem upamiętniającym ofiary niemieckiego terroru.

Skup chryzantem od producentów i sprzedawców rozpoczął dzisiaj Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa oraz oddziały terenowe Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

02.11.2020 Sandomierz. Członkowie zarządu powiatu sandomierskiego oraz radni kupili i złożyli chryzantemy w miejscach pamięciFot. Starostwo Powiatowe w Sandomierzu

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Sandomierz cmentarz Wszystkich Świętych pomnik RK Sandomierz Marcin Marzec chryzantemy Marcin Piwnik
other news

Podobne wiadomości

Kielczanie kupują chryzantemy, rusza też skup kwiatów

Kielczanie kupują chryzantemy, rusza też skup kwiatów

Nie ma popytu na chryzantemy

Nie ma popytu na chryzantemy