Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Połowa łóżek „covidowych” w regionie jest zajętych

Szpitale w województwie świętokrzyskim mają 629 łóżek dla pacjentów zarażonych koronawirusem. Zajęta jest prawie połowa z nich.

15.10.2020 13:38

image Zdjęcie ilustracyjne Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Z informacji na stronie internetowej Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego wynika, że we wszystkich szpitalach województwa jest ogółem 629 łóżek dla pacjentów z COVID-19. Według stanu na środę zajęte było 301 z nich.

Ponadto w szpitalach przygotowano 42 respiratory, a 19 z nich jest zajętych.

W porównaniu ze stanem sprzed tygodnia w regionie przybyło ponad 300 łóżek covidowych i 14 respiratorów. Dodatkowe miejsce dla chorych przygotowano m.in. w szpitalu koordynacyjnym w Starachowicach. Dla pacjentów hospitalizowanych pod kątek COVID-19 jest tam 330 łóżek.

- Obecnie hospitalizujemy 80 pacjentów. Wczoraj otrzymaliśmy nowe wytyczne od wojewody. Zniesiono zostały liczby łóżek na poszczególnych oddziałach. Dzięki temu będziemy mogli w miarę potrzeb reagować i przesuwać łóżka między wszystkimi 18 oddziałami. Nadal mamy do dyspozycji 330 łóżek w tym 29 respiratorowych - powiedziała w czwartek rzeczniczka starachowickiego szpitala Małgorzata Kałuża.

Z danych przekazywanych przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Kielcach minionej doby w regionie zanotowano kolejną rekordową liczbę zakażeń SARS-CoV-2. Infekcję potwierdzono u 283 osób. Najwięcej, 177, wśród mieszkańców powiatu kieleckiego i u 78 mieszkańców Kielc.

Od marca do końca września w regionie stwierdzono ponad 2,1 tys. zachorowań, podczas gdy w październiku już ponad 2,2 tys.

Obecnie w świętokrzyskich szpitalach z powodu zakażenia lub podejrzenia zarażenia SARS-CoV-2 hospitalizowanych jest 206 pacjentów, 8372 osób objętych jest kwarantanną, a 1443 znajduje się pod nadzorem epidemiologicznym.

 

 

icon-tag

Tagi do tego wpisu

RK Ostrowiec Św. RK Starachowice RK Kazimierza Wielka RK Sandomierz RK Kielce RK Końskie koronawirus
other news

Podobne wiadomości

W Starachowicach pozostały 22 wolne respiratory

W Starachowicach pozostały 22 wolne respiratory

Dramatyczny wzrost liczby zakażeń koronawirusem [WYKRES]

Dramatyczny wzrost liczby zakażeń koronawirusem [WYKRES]