Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Politycy PO krytykują rząd za zapowiedź weta

Politycy Koalicji Obywatelskiej krytykują rząd i parlamentarzystów Prawa i Sprawiedliwości za zapowiedź weta wobec projektu budżetu Unii Europejskiej.

Autor: Daniel Lenart

23.11.2020 16:20

image 23.11.2020. Kielce. Konferencja członków Koalicji Obywatelskiej. Na zdjęciu (w środku): Bartłomiej Sienkiewicz - poseł KO, Artur Gierada - przewodniczący świętokrzyskich struktur PO i Agata Wojda - radna Rady Miasta Kielce Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Premier Mateusz Morawiecki nie zgadza się na zapis, by wydawanie środków UE zostało uzależnione od przestrzegania praworządności. Zdaniem szefa rządu, zapisy rozporządzenia są nieprecyzyjne i mogą być stosowane jako środek politycznego nacisku wobec Polski. To stanowisko skrytykował dziś Artur Gierada, przewodniczący świętokrzyskich struktur Platformy Obywatelskiej. Jak mówił, to nieudolna decyzja polityków Prawa i Sprawiedliwości.

- Polacy przez ostatnie miesiące żyją w strachu. To nie jest strach przed samym PiS-em, ale strach przed tym co ta partia i ten rząd może jeszcze zepsuć. Mamy dziś państwo z kartonu i widzimy nieudolne funkcjonowanie naszego państwa na każdym etapie - stwierdził Artur Gierada podczas konferencji prasowej przed dworcem PKP w Kielcach.

Bartłomiej Sienkiewicz poseł Koalicji Obywatelskiej podkreślił, że walka z Unią Europejską grozi pozbawieniem Polski bardzo dużych pieniędzy.

- Cały legion rządowy i partyjny PiS mówi jednym głosem: suwerenność, niepodległość Polski jest zagrożona przez Unię Europejską. To takie same kłamstwo jak twierdzenie, że rząd premiera Mateusza Morawieckiego sobie świetnie radzi z pandemią - mówił parlamentarzysta.

Według polityków Koalicji Obywatelskiej polskie weto wobec projektu budżetu spowoduje, że nie dostaniemy pieniędzy i Polska będzie musiała sobie sama radzić z odbudową kraju po pandemii.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Artur Gierada RK Kielce Koalicja Obywatelska Bartłomiej Sienkiewicz