Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Policjanci będą pilnować porządku w Sielpi

Plażowicze wypoczywający w Sielpi mogą poczuć się bezpieczniej. Nad zalewem został otwarty posterunek policji. Będzie funkcjonował do 31 sierpnia.

Autor: Monika Miller , Magdalena Galas-Klusek

02.07.2020 15:44

image 02.07.2020. Sielpia. Posterunek policji w Sielpi. Na zdjęciu (od lewej): Sylwia Sobczyńska i Marta Przygodzka Fot. Magdalena Galas-Klusek / Radio Kielce

Sielpia jest jednym z największych ośrodków wypoczynkowym w regionie, a na wypoczynek przybywają tam wczasowicze z całej Polski. Jak mówi Marta Przygodzka, oficer prasowy Komendy Powiatowej w Końskich, w weekendy miejscowych policjantów będą wspierać jednostki z Kielc.

- Mundurowi będą patrolować miejscowość radiowozami, rowerami i pieszo. W weekendy, kiedy liczba wczasowiczów jest największa, koneckiej jednostce pomogą policjanci z oddziałów prewencji Komendy Wojewódzkiej - mówi policjantka.

Marta Przygodzka dodaje, że głównym problemem w miejscowości wypoczynkowej jest nadużywanie alkoholu i jazda na podwójnym gazie.

- Policjanci skupiają się na czuwaniu nad bezpieczeństwem wczasowiczów. Ważnym elementem jest też zapobieganie niszczeniu mienia, czy eliminowanie kierujących pojazdami pod wpływem alkoholu -  zaznacza.

Posterunek znajduje się przy budynku Kina Letniego na ul. Spacerowej. Oprócz Sielpi, na stałe, w okresie letnim policjanci są na zalewach w Cedzynie i Chańczy, a gdy zajdzie taka potrzeba także w Staszowie, Busku-Zdroju i Sandomierzu.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

policja Sielpia RK Końskie
other news

Podobne wiadomości

Najmniejsza ważka Europy mieszka niedaleko Sielpi

Najmniejsza ważka Europy mieszka niedaleko Sielpi

Nowa wielka atrakcja Sielpi

Nowa wielka atrakcja Sielpi

Nowe autobusy będą jeździć do Sielpi

Nowe autobusy będą jeździć do Sielpi