Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Policja patroluje galerie handlowe i karze za brak maseczek

Koniec pobłażania dla osób lekceważących obowiązek zasłaniania ust i nosa. Kieleccy policjanci patrolują galerie handlowe i sprawdzają, czy przestrzegane są w nich obostrzenia sanitarne. Funkcjonariusze zwracają uwagę, czy klienci i obsługa sklepów prawidłowo nosi maseczki oraz czy w sklepach dostępne są środki do dezynfekcji dłoni.

Autor: Monika Miller

05.08.2020 13:03

image 05.08.2020. Kielce. Patrol policji w Galerii Echo Fot. Monika Miller / Radio Kielce

Karol Macek z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach przypomina, że obowiązek zasłaniania ust i nosa niezmiennie obowiązuje od kilku miesięcy.

- Jak się okazuje niektóre osoby już o tym zapomniały i stwierdziły, że być może już nie ma takiej potrzeby. Policjanci przypominają, że noszenie maseczek ma nas ochronić przed zakażeniem i przestrzegają, że ich brak może narazić nas na odpowiedzialność karną - zaznacza.

Karol Macek dodaje, że mundurowi sprawdzają także, czy w galeriach są odpowiednie oznakowania, które informują o zachowaniu dystansu społecznego oraz o obowiązku zasłaniania nosa i ust. Ponadto kontrolują, czy w sklepach są płyny do dezynfekcji. - Ten obowiązek spoczywa na osobach zarządzających - zauważa.

Dziś funkcjonariusze są między innymi w Galerii Echo w Kielcach. Klienci bardzo pozytywnie odbierają ich obecność w sklepach, ponieważ jak zaznaczają, wiele osób nie nosi maseczek. Pan Krzysztof słabo ocenia dyscyplinę społeczną.

- Sporo osób nie zasłania nosa i ust. Niedawno widziałem w galerii rodzinę z kilkuletnim dzieckiem. Rodzice oczywiście nie mieli maseczek, a personel sklepu też nie zawsze reaguje. Wydaje mi się, że sprzedawcy nie chcą zatargów i drażliwych sytuacji. Przydałaby się większa dyscyplina - twierdzi.

Za nieprzestrzeganie obowiązku noszenia maseczki grozi mandat w wysokości do 500 zł. W drastycznych przypadkach, może być złożony wniosek o ukaranie takiej osoby do sądu.

05.08.2020. Kielce. Patrol policji w Galerii EchoFot. Monika Miller / Radio Kielce

icon-tag

Tagi do tego wpisu

policja Galeria Echo Karol Macek koronawirus dezynfekcja maseczki
other news

Podobne wiadomości

Straż miejska będzie nakładać mandaty za brak maseczki

Straż miejska będzie nakładać mandaty za brak maseczki

Ekspert: warto stosować maseczki w pomieszczeniach

Ekspert: warto stosować maseczki w pomieszczeniach

Gdzie nadal trzeba nosić maseczki ochronne?

Gdzie nadal trzeba nosić maseczki ochronne?

Maseczki na ulicach nieobowiązkowe, jednak nadal widoczne

Maseczki na ulicach nieobowiązkowe, jednak nadal widoczne