Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Plejada gwiazd na festiwalu „Muzyka w Sandomierzu"

Wybitne postacie polskiej sceny muzycznej: wokaliści, instrumentaliści klasyczni, rozrywkowi i jazzowi wystąpią podczas XXX Festiwalu „Muzyka w Sandomierzu", który odbywać się będzie od 19 do 29 sierpnia.

Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik

19.07.2021 21:41

image 19.07.2021. Sandomierz. Festiwal „Muzyka w Sandomierzu". Na zdjęciu (od lewej): Sebastian Słodownik - MOSIR Sandomierz, Katarzyna Knap-Sawicka - kierownik referatu kultury i promocji w urzędzie miasta, Wojciech Dumin - dyrektor Sandomierskiego Centrum Kultury, Kamila Kremiec-Panek z SCK Fot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce
Komentarze

Zaprezentują się: Kamil Bednarek, Ania Dąbrowska, Andrzej Jagodziński Trio, Natalia Kukulska wraz z Atom String Quartet i Michałem Dabrówką, Stanisław Soyka oraz Joanna Aleksandrowicz.

Jak powiedział Wojciech Dumin, dyrektor Sandomierskiego Centrum Kultury - od wielu lat zmieniała się formuła festiwalu. Początkowo był on wydarzeniem prezentującym muzykę klasyczną, jednak stopniowo wprowadzano także inne gatunki, odpowiadając w ten sposób na potrzeby publiczności.

- Festiwal „Muzyka w Sandomierzu” przez wiele lat ewoluował, dokonywaliśmy szeregu eksperymentów, które koncerty ściągają największą publiczność, które otrzymują najlepsze recenzje i relacje. Ten festiwal cały czas rozwija się, bo wskazuje na to liczna publiczność, na którą zawsze można liczyć - dodał Wojciech Dumin.

Katarzyna Knap-Sawicka, kierownik referatu kultury, promocji, sportu i turystyki w urzędzie miasta powiedziała, że bardzo cieszy ją festiwal z tak licznymi gwiazdami, ponieważ to wzbogaci ofertę na sezon turystyczny, który bardzo dobrze się rozwija. Jej zdaniem - „Muzyka w Sandomierzu”, to doskonałe uzupełnienie innych wydarzeń kulturalnych, które latem odbywają się w królewskim mieście, a jest to Festiwal Muzyki Klasycznej „Ucho Igielne" oraz Wieczory Organowe w katedrze, więc każdy może dopasować je do swoich upodobań.

Wstęp na koncerty w ramach Festiwalu „Muzyka w Sandomierzu” jest odpłatny.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Muzyka w Sandomierzu RK Sandomierz Wojciech Dumin Katarzyna Knap-Sawicka
other news

Podobne wiadomości

Profesjonalni artyści od 20 lat malują Sandomierz. Powstała jubileuszowa wystawa [ZDJĘCIA]

Profesjonalni artyści od 20 lat malują Sandomierz. Powstała jubileuszowa wystawa [ZDJĘCIA]

Jak wyglądał Sandomierz sprzed lat? Powstała plenerowa wystawa [ZDJĘCIA]

Jak wyglądał Sandomierz sprzed lat? Powstała plenerowa wystawa [ZDJĘCIA]

Powrót do Wisły Sandomierz

Powrót do Wisły Sandomierz

Utrudnienia na drodze krajowej Sandomierz - Lipsko. Zginął motocyklista

Utrudnienia na drodze krajowej Sandomierz - Lipsko. Zginął motocyklista