Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Piotr Wawrzyk czeka na petentów w swoim nowym biurze w Jędrzejowie

Piotr Wawrzyk, wiceminister spraw zagranicznych otworzył filię biura poselskiego w Jędrzejowie. Placówka mieści się w siedzibie delegatury Zarządu Regionu Świętokrzyskiego NSZZ „Solidarność” przy placu Tadeusza Kościuszki.

Autor: Ewa Pociejowska-Gawęda

15.06.2020 18:36

image 15.06.2020. Jędrzejów. Otwarcie filii biura poselskiego Piotra Wawrzyka. Na zdjęciu: Piotr Wawrzyk - wicemister spraw zagranicznych i Elżbieta Bartosz - przewodnicząca NSZZ Solidarność Oświaty w Jędrzejowie; asystent społeczny w biurze poselskim wiceministra Piotra Wawrzyka Fot. Ewa Pociejowska-Gawęda / Radio Kielce

Jak powiedział Piotr Wawrzyk, wiceminister i świętokrzyski poseł PiS, będzie to biuro służące do kontaktu z obywatelami.

- Poseł powinien być blisko ludzi. Zatem biuro będzie służyło do tego, żeby pomagać w rozwiązywaniu lokalnych problemów. Jędrzejów to miasto, które prężnie się rozwija dzięki władzom samorządowym miasta i województwa. Miejmy nadzieję, że wspólnym wysiłkiem będziemy w tym kierunku zmierzać - podkreślił poseł.

Elżbieta Bartosz, przewodnicząca NSZZ Solidarność Oświaty w Jędrzejowie, asystent społeczny w biurze poselskim wiceministra podkreśliła, że Piotr Wawrzyk od samego początku bardzo blisko współpracuje z Solidarnością. Jak dodała, biuro będzie miejscem, gdzie ludzie będą mogli podzielić się z posłem swoimi problemami i troskami.  

Marek Bogusławski, wicemarszałek województwa świętokrzyskiego powiedział, że biuro poselskie Piotra Wawrzyka w Jędrzejowie, to prestiż dla miasta.

- Nasi obywatele skorzystają na tym, że pan poseł będzie służył swoją pomocą i radą. Ja ze swej strony także deklaruję dalece idącą pomoc. Dobra współpraca będzie kontynuowana - mówił Marek Bogusławski.

Marcin Piszczek, burmistrz Jędrzejowa podziękował wiceministrowi za dotychczasowe wsparcie w trudnych sprawach. Podkreślił, że liczy na dalszą dobrą współpracę dla dobra miasta.

W imieniu mieszkańców powiatu, świętokrzyskiego posła PiS powitała Maria Barańska, wicestarosta jędrzejowski.

- Cieszymy się, że w pana osobie będziemy mieć prawdziwego ambasadora codziennych problemów mieszkańców powiatu jędrzejowskiego. Na pewno nie będzie miał pan spokoju, ponieważ spraw będzie dużo, mieszkańcy oczekują posła, który będzie z nimi - dodała.

- Bardzo się cieszę, że Ziemia Jędrzejowska ma posła i jestem przekonany, że pana poselstwo będzie skuteczne - powiedział Waldemar Bartosz, przewodniczący Zarządu Regionu Świętokrzyskiego NSZZ „Solidarność”. Jak dodał, o tym, że to będzie skuteczna praca świadczy wielka sprawność posła, jego intelekt oraz kultura osobista, która jest bardzo potrzebna w działalności publicznej. My wszyscy będziemy współdziałać dla dobrego efektu - podkreślał przewodniczący Bartosz.  

Jak powiedział Marek Banasik, pierwszy burmistrz Jędrzejowa, dzisiejszy dzień jest bardzo ważny, ponieważ to chwila zjednoczenia, a wiceminister Piotr Wawrzyk jest uosobieniem dobrej zmiany.

- Życzę panu w imieniu społeczności jędrzejowskiej jak najwięcej zaangażowania w sprawy Ziemi Świętokrzyskiej oraz wielu sukcesorów w życiu osobistym - dodał Marek Banasik.

Poświecenia biura poselskiego dokonali ojciec Jakub Zawadzki, proboszcz parafii bł. Wincentego Kadłuba oraz ks. Bartosz Michta z parafii Św. Trójcy.

Biuro w Jędrzejowie będzie czynne w każdy poniedziałek w godzinach 13.30- 15.00,  natomiast poseł Piotr Wawrzyk będzie miał dyżury w każdy trzeci poniedziałek miesiąca również w godzinach od 13.30 do 15.00.

Galeria zdjęć Jędrzejów. Otwarcie filii biura poselskiego Piotra Wawrzyka (15.06.2020) [Zdjęcia: 13]
icon-tag

Tagi do tego wpisu

NSZZ Solidarność Waldemar Bartosz RK Jędrzejów Marcin Piszczek Piotr Wawrzyk Marek Bogusławski Maria Barańska Elżbieta Bartosz ojciec Jakub Zawadzki Marek Banasik ks. Michał Michta
other news

Podobne wiadomości

Wiceminister Wawrzyk zainicjował w Sandomierzu akcję „Bezpieczne wakacje

Wiceminister Wawrzyk zainicjował w Sandomierzu akcję „Bezpieczne wakacje"

Piotr Wawrzyk ma swoje biuro poselskie w Końskich

Piotr Wawrzyk ma swoje biuro poselskie w Końskich

Wiceminister Piotr Wawrzyk otworzył swoje biuro poselskie w Busku

Wiceminister Piotr Wawrzyk otworzył swoje biuro poselskie w Busku

Akcja Bezpieczne Powiaty Świętokrzyskie Plus w Jędrzejowie. Wiceminister Wawrzyk przekazał dary

Akcja Bezpieczne Powiaty Świętokrzyskie Plus w Jędrzejowie. Wiceminister Wawrzyk przekazał dary