Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Piłkarki ręczne nadrabiają zaległości w Cetniewie

W Centralnym Ośrodku Sportu „Cetniewo” we Władysławowie trwa zgrupowanie reprezentacji Polski piłkarek ręcznych. Selekcjoner Andre Sentad ma do swojej dyspozycji dziewiętnaście zawodniczek. W tym gronie są trzy kielczanki: Joanna Drabik oraz siostry Magda i Dominika Więckowskie.

Autor: Rafał Szymczyk

08.06.2020 16:13

image Na zdjęciu (od lewej): Joanna Drabik, Magda Więckowska, Dominika Więckowska Fot. / Krzysztof Demko

Zgrupowanie w Cetniewie to pierwszy etap przygotowań naszej kadry do grudniowych mistrzostw Europy, które odbędą się w Norwegii i Danii. Już w następny czwartek Polki poznają swoje grupowe rywalki, losowanie zaplanowano na godzinę 11.00 w siedzibie EHF w Wiedniu.

– Nasza drużyna nie jest zaliczana do grona faworytek turnieju, nie mam co do tego wątpliwości. Cieszę się, że podczas tego zgrupowania mam zdecydowaną większość powołanych zawodniczek (do Władysławowa ostatecznie nie dotarły te występujące na co dzień w klubach niemieckich i francuskich). Musimy dobrze wykorzystać ten czas, ciężko pracować i nadrobić zaległości – podkreśla Norweg Arne Senstad, cytowany na oficjalnej stronie związku.

Norweg po raz pierwszy ma komfort pracy z polską drużyną przez okres dłuższy niż kilka dni. Podczas zajęć największy nacisk kładzie w tej chwili na wytrzymałość i motorykę, ale oczywiście nie brakuje też elementów taktycznych. 

Zgrupowanie w Centralnym Ośrodku Sportu „Cetniewo” we Władysławowie zakończy się w niedzielę 14 czerwca. Fizjoterapeutą kadry narodowej piłkarek ręcznych jest członek zarządu Korony Handball Kielce Krzysztof Demko.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Piłka ręczna reprezentacja Polski RK Kielce Dominika Więckowska Magda Więckowska Krzysztof Demko Joanna Drabik COS Cetniewo Arne Senstad
other news

Podobne wiadomości

Kielczanki pozdrawiają kibiców z Cetniewa

Kielczanki pozdrawiają kibiców z Cetniewa