Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Piknik zwycięstwa w Tokarni. Działacze PiS podsumowali kampanię Andrzeja Dudy

Piknikiem zwycięstwa w Parku Etnograficznym w Tokarni świętokrzyscy przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości podsumowali kampanię wyborczą prezydenta Andrzeja Dudy i wygraną w drugiej turze wyborów. W spotkaniu wzięli udział parlamentarzyści, przedstawiciele władz wojewódzkich i samorządowych oraz sympatycy ugrupowania z całego regionu.

Autor: Iwona Murawska , Michał Kita

18.07.2020 18:00

image 18.07.2020. Tokarnia. Piknik zwycięstwa. Na zdjęciu (od lewej): Marek Bogusławski - wicemarszałek województwa świętokrzyskiego, Paweł Faryna - starosta jędrzejowski, Krzysztof Lipiec - lider świętokrzyskich struktur PiS, Mirosław Gębski - starosta kielecki, Cezary Majcher - członek zarządu powiatu kieleckiego Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Jak stwierdził poseł Krzysztof Lipiec, prezes świętokrzyskich struktur Prawa i Sprawiedliwości, sobotnie spotkanie, to doskonała okazja do podziękowania wszystkim zaangażowanym w zwycięską kampanię prezydenta Andrzeja Dudy.

- Wygrana prezydenta, to dla nas powód do wielkiej radości. W minioną niedzielę zwyciężyła Polska sprawiedliwa, bezpieczna, Polska naszych marzeń. W myśl tego zawołania: prezydent Andrzej Duda dał już dowód na to, że potrafi tak prowadzić naszą narodową wspólnotę, abyśmy, żyjąc w niej, byli zadowoleni. Prezydent dotrzymał danego słowa, z jego inicjatywy przeprowadzono wiele ważnych reform, przy skutecznej współpracy z rządem. Ta współpraca, którą obserwowaliśmy przez ostatnie pięć lat, to rzecz niezwykle ważna w polityce, a zwycięstwo Andrzeja Dudy daje nadzieję na jej kontynuowanie przez kolejne lata - podkreślił poseł.

Poseł Andrzej Kryj zaznaczył, że zwycięstwo Andrzeja Dudy w drugiej turze wyborów było możliwe także dzięki mocnemu wsparciu mieszkańców województwa świętokrzyskiego.

- Nie byłoby tego wyniku w Polsce i województwie, gdyby nie ludzie. To zarówno zasługa wolontariuszy, którzy roznosili ulotki, kleili plakaty, ale także mieszkańców, którzy często w nieformalnych rozmowach ze znajomymi i sąsiadami przekonywali do tego, że trzeba iść na wybory - dodał.

Zdaniem Andrzeja Prusia, przewodniczącego sejmiku województwa świętokrzyskiego, takie spotkania są nie tylko wyrazem wdzięczności dla wszystkich zaangażowanych w trudy kampanii, ale służą także umacnianiu lokalnej wspólnoty.

- Te spotkania pomagają nam nie tylko ładować akumulatory przed kolejnymi wyzwaniami, ale również podsumowywać to, co już za nami. Wszystkim, którzy przyczynili się do zwycięstwa Andrzeja Dudy pragniemy podziękować i przekazać im najszczersze wyrazy szacunku. Także wiele osób spoza Prawa i Sprawiedliwości, które kierują się podobnymi wartościami wspierało nas w tej kampanii - zaznaczył przewodniczący.

Z kolei Marek Bogusławski, wicemarszałek województwa świętokrzyskiego przypomniał, że Andrzej Duda miał zdecydowane poparcie prawie we wszystkich świętokrzyskich powiatach.

- Jest co świętować, tym bardziej, że mieszkańcy wszystkich powiatów pokazali na co ich stać. W zdecydowany sposób wygraliśmy te wybory, poparliśmy pana prezydenta Andrzeja Dudę i dlatego dziś jest się z czego cieszyć - dodał Marek Bogusławski.

- Po ciężkiej i długiej kampanii przyszedł teraz czas zasłużonego odpoczynku i radości - powiedział z kolei Zbigniew Koniusz, wojewoda świętokrzyski. - Jesteśmy szczęśliwi. Był czas pracy, teraz jest czas zbiorów. Mam nadzieję, że te zbiory będą równie dobre, jak przez minione pięć lat prezydentury pana Andrzeja Dudy. Cieszę się, że Świętokrzyskie w te wybory wpisało się tak dobry wynikiem - dodał Zbigniew Koniusz.

Poseł PiS Marek Kwitek przyznał, że mieszkańcy po raz kolejny dali się poznać jako osoby, które potrafią dostrzec te wszystkie wartości, wiedzę i kompetencje prezydenta.

- Andrzej Duda w naszym województwie cieszy się ogromną popularnością. To Platforma Obywatelska nie potrafi wygrać wyborów, ale też nie potrafi ich przegrać. Nie szanuje wyniku wyborczego i woli milionów Polaków. Szuka dziury w całym i przy okazji obraża ludzi. Prezydent wyciągnął rękę do zgody, chcąc stworzyć koalicję do spraw Polski, ale nie da się tego uczynić, jeśli druga strona tego nie chce - dodał Marek Kwitek.

Zwycięstwo Andrzeja Dudy, to ogromny powód do radości i do świętowania, powiedział z kolei Krzysztof Słoń, senator PiS.

-Przede wszystkim, to jest powód do radości dla Polski, dla naszego kraju. Nie zostaną zatrzymane te reformy, które zaczęliśmy wprowadzać pięć lat temu. Cieszymy się z tego, że nasza Ojczyzna kwitnie, że dobrze się rozwija i że następne pięć lat będziemy to mogli robić razem z prezydentem Andrzejem Dudą - dodał Krzysztof Słoń.

Galeria zdjęć Tokarnia. Piknik zwycięstwa (18.07.2020) [Zdjęcia: 30]
icon-tag

Tagi do tego wpisu

Krzysztof Lipiec Krzysztof Słoń Tokarnia Andrzej Pruś Andrzej Duda Marek Kwitek wybory prezydenckie RK Kielce Andrzej Kryj Park Etnograficzny Marek Bogusławski Zbigniew Koniusz piknik zwycięstwa
other news

Podobne wiadomości

Lider PiS dziękuje za udział w wyborach

Lider PiS dziękuje za udział w wyborach

Koniec kampanii. Opozycja nie skorzystała z zaproszenia PiS

Koniec kampanii. Opozycja nie skorzystała z zaproszenia PiS

Parlamentarzyści PiS dziękują wyborcom z powiatu ostrowieckiego

Parlamentarzyści PiS dziękują wyborcom z powiatu ostrowieckiego

Świętokrzyscy przedstawiciele PiS podsumowali kampanię wyborczą Andrzeja Dudy [OGLĄDAJ]

Świętokrzyscy przedstawiciele PiS podsumowali kampanię wyborczą Andrzeja Dudy [OGLĄDAJ]